Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 8. 11. 2010 7:56
  Hladký
  Kaplička Luníkov

  Dobrý den, reaguji na opravu kapličky.Střecha kapličky byla provedena v roce 2009 a byla udělána dobře.Jenže v obci jsou neukáznění lidé,kteří si ničí obecní majetek sami,tašky jsou rozbity od kamenů,které kdosi hází na střechu a tím se baví.


 • 7. 11. 2010 13:10
  Pavel
  Odvoz cukrovky

  Neumím si představit kudy jinudy by mohli jezdit s cukrovkou, když byla složena nad Žižicemi. Nebo snad myslíte přes Drnov nebo Zvoleněves? Trochu nelogické.A jinudy v Žižicích je omezena tonáží a zákazem.V minulosti ,kdy ještě byl v provozu cukrovar ve Zvoleněvsi tu byla každoročně kampaň a jezdilo se jenom přes Žižice a mnohem déle než si myslíte.Poničení komunikace nějak nezabráníte,stačí odklon dopravy přes Drnov, kůli havárii na hlavní silnici a bude to. Vše vyřeší rychlostní silnice mezi Slaným a Velvary ,která je odložena snad už deset let.


 • 5. 11. 2010 19:47
  občan Žižic
  odvoz cukrovky

  Dobrý den, chtěl bych poděkovat za aspoň částečnou opravu komunikace v Žižicích a okolí...i když lepší by byla kompletní, ale peníze na to nejsou. Jsem zvědavý jak dlouho vydrží po odvozu cukrovky. V rozhovoru s jedním z řidičů náklaďáků, který odváží tuto cukrovku mi bylo řečeno, že mají nařízeno od majitele pole jezdit přes Žižice, nikoliv jinou cestou. Jsem zvědavý, jak dlouho vydrží (minulý týden) aspoň částečně opravená vozovka pod koly těžkých náklaďáků. Snad majitelé polí na kterých byla cukrovka pěstována a nařídili tento způsob odvozu, přispějí na opravu již částečně opravené vozovky :) děkuji


 • 5. 11. 2010 16:06
  starosta obce
  Dětská hřiště

  Přeji dobrý podvečer.
  Dětská hřiště a naše Žižicko. Zastupitelstvo obce jednohlasně odsouhlasilo, že nová dětská hřiště budou ve sportovním areálu Žižicka a dále v prostorách MŠ Žižice.
  Další tři dětská hřiště na našem Žižicku máme v obci Žižice náves, Osluchov náves a menší na Drnově. Tyto hřiště se obnovovat nebudou. Provádí se zde běžná údržba a pokud vystanou problémy(bezpečnostní) tyto hřiště budou odstraněna.
  Děkuji a s pozdravem starosta obce.


 • 4. 11. 2010 21:05
  Martin

  Kdo je líný chodí do vsi,...kdo má chuť se projít a vyřádit se s dětmi chodí na hřiště :) Zajeďte se podívat do obce Skury, tam mají luxusnější hřiště


 • 3. 11. 2010 14:26
  Hlavničková
  Dětské hřiště

  Dětské hřiště u místního hřiště je pěkné,ale za ty peníze- otázka:Je využité?,zdá se mi,že více maminek chodí k nám na hřišťátko,nebylo by dobré toto hřiště tké renovovat?Myslím,že by to bylo bezpečnější pro děti než ty železné příšery.A také by se mi na to lépe dívalo a myslím,že ne jenom mně.Děkuji za odpověď.Hlavničková


 • 2. 11. 2010 20:39
  Joska
  Oprava kapličky v Luníkově

  "Práce na rekonstrukci kapličky v obci Luníkov byly zahájeny v měsíci červen 2010 a ukončeny byly v měsíci srpen 2010.

  Skutečné celkové náklady na opravu v roce 2009 a 2010 činili: 231.941,-Kč
  Neinvestiční dotace od KÚ Stř. kraje: 190.409,-Kč
  Vlastní zdroj obce Žižice: 41.232,-Kč"
  Tolik zpráva na stránkách obce. Předpokládám, že za vynaložené peníze bude nekvalitní práce při opravě kapličky náležitě reklamována (viz zatékání na levé straně).


 • 18. 10. 2010 7:10
  starosta obce
  kanalizace

  Přeji dobré ráno.
  Vážená pani Sojková, pár informací ke kanalizačním řádům v obci Žižice. O kolaudaci kanalizačního řádu bude požádáno cca v první polovině měsíce listopadu 2010.
  Dále dle usnesení z měsíce září 2010(najdete-horní lišta-obecní úřad-vyhlášky a usnesení)budete pozváni písemně a to m. Sojkovi, m. Panicovi a m. Bečvářovi na další OZ a to asi 24.11. 2010. Termín určí nově zvolené OZ obce Žižice.
  Váš řád nemohl být proveden, protože není zakrelen v plánech. Z těchto důvodů bude dokreslen při výstavbě řádu do obce Vítova.
  Závěrem jsem přesvědčen, že i tyto tři RD v obci Žižice budou napojeny na řády kanalizace ale jejich napojení bude tlakové.

  S pozdravem
  starosta obce


 • 17. 10. 2010 8:52
  Sojková Jaromíra
  Kanalizace - kolaudační řízení

  Dobrý den.
  Joj, tak se tady dočítám, že již se má podávat návrh na kolaudační řízení (nevím, zda správně formuluji) na stavební úřad.
  Předpokládala jsem, že jsme také občany obce Žižice, když máme pč. Žižice 30. Od začátku, co se v obci kanalizace buduje, nám bylo slibováno, že budou "chodit po domech", aby měli všichni občané stejnou možnost a mohli se dozvědět, jakým způsobem se mohou k vybudované kanalizaci připojit.
  Je mi velmi líto, že s námi oficiálně vůbec nikdo nejednal. O tom, jak je možné se ke kanalizačnímu řadu připojit jsem měla možnost si v krátkosti popovídat na OÚ, pouze když jsem byla platit za psy.
  Bylo nám přislíbeno, že si nás pozvou na OÚ na projednání podmínek, za jakých bude moci obec připojit nás a sousedy (p. Bečvář, p. Panica) ke kanalizačnímu řadu. Žádná taková oficiální schůzka se doposud nekonala a z druhé ruky se dozvídám, že prý jsem odmítla přívod kanalizace k našemu domu.
  Připadám si jako v "Jiříkově vidění". Takhle jsem si stejné podmínky pro všechny občany nepředstavovala.
  Budu důrazně protestovat proti kolaudaci takové stavby, která neplní v zásadě to, co má ve svém smyslu plnit a co bylo proklamováno před výstavbou.
  Hlavně, že byla svolána schůzka kvůli budovanému prasečáku, který bude v areálu bývalého ZOD Žižice a tudíž na venkov patří, tak, jako tu byl hospodářský dobytek odjakživa !!!
  Upozorňuji, že jsem občanem obce Žižice téměř 58 let (od svého narození), kdysi jsem zde zakládala Svaz mládeže, leta jsem aktivně pracovala jako předsedkyně ve Svazu žen a v TJ Žižice, nyní jsem předsedkyní ZKO Žižice, kde se staráme o výcvik i výchovu psů všech věkových kategorií.
  Můj manžel Ing. Václav Sojka, dělal v obci starostu a dlouhá leta se aktivně podílí na činnosti FK Žižice.
  Nemyslím si tudíž, že bychom se na zviditelnění obce nějak nepodíleli.

  Děkuji Jaromíra Sojková


 • 12. 10. 2010 18:56
  Lukáš Šmit
  Uhlí

  Prodám hnědé uhlí, ořech 1 cca 1,5t. Cena dohodou. Přesné množství uhlí je možno vidět Žižice 44.
  Šmit L.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zizice.cz

Registrujte se zde

Rezervace hřiště

rezervace-hriste.jpg 

Odkazy

kr-stredocesky.cz

http://zizice.cz/czech-point

http://www.facebook.com/Zizice

http://www.infoslany.cz/

logo-fkzizice.png

Webmaster

Máte-li připomínky ke vzhledu či obsahu webových stránek, prosím kontaktujte

www

jindra@rubes.eu