Slánská galerie nabídla poslední letošní výstavu

5.12.2008

Slaný - Poslední výstava letošního roku je ve slánské  Ikaros Galerii Antik věnována akademické malířce Daniele Benešové.

Přesto, že tato malířka, grafička (věnovala Slanému grafický list na vítání občánků) a ilustrátorka nepatří již k mladé generaci výtvarníků, jsou její díla svým projevem velmi mladá.

„Vystavené obrazy paní Benešové na mne působí svým mladistvým nábojem i výraznými barvami,“ uvedl jeden z návštěvníků.
Galerie manželů Hruškových ve Fügnerově ulici, kde se pořádají neopakovatelná setkání s výtvarným uměním, má své nezastupitelné místo ve slánském kulturním dění již 14 let.

Každý rok se zde v příjemném prostředí galerie představí na samostatných výstavách na deset uznávaných výtvarníků v oborech malířství, sochařství, grafika, keramika, sklo, dřevo, umělecké kovářství a fotografie.

V trvalé nabídce galerie je zastoupeno na šedesát autorů uměleckých děl, mezi které patří například výtvarníci Born, Andrle, Zoubek, Bín, Kisza, Preclík či Zábranský. Řadí se k nim také umělci regionu – kladenské výtvarnice Jitka Válová, Alena Hubičková i rodák ze Žižic Vladimír Jelínek.

Mezi další aktivity manželů Hruškových a jejich Galerie Ikaros Antik, patří také charitativní činnost. Spolupracovali na pražském benefičním večeru Dětský svět bez hranic - výtěžek z aukce přispěl na naši kliniku v Lusace v Zambezi a Nadačnímu fondu Kapka naděje.

Dalším projektem, který se konal v režii manželů Hruškových, byla aukce v pražské Pelléově vile, kde se dražily malované keramické hlavy Kyklady pro pomoc jihovýchodní Asii postižené vlnou tsunami.

Zatím poslední akcí manželů Hruškových v této oblasti bude zítra v prostorách pražského Divadl Semafor aukce sedmdesáti děl našich předních výtvarníků s názvem Nejste sami – výtvarníci proti týrání žen a dětí.

Finanční výtěžek bude věnován Českému červenému kříži, nepříspěvkové organizaci ROSA a Klokánku. Na aukci jako hosté vystoupí i slánská nezaměnitelná hudební skupina Kujooni a na klavír bude hrát Laura Kaufman.

autor/ka: Hana Tichá
převzato ze stránek: http://kladensky.denik.cz/kultura_region/vystava20081205.html

 

 

 

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zizice.cz

Registrujte se zde

Rezervace hřiště

rezervace-hriste.jpg 

Odkazy

kr-stredocesky.cz

http://zizice.cz/czech-point

http://www.facebook.com/Zizice

http://www.infoslany.cz/

domov-slany.png

logo-fkzizice.png

Webmaster

Máte-li připomínky ke vzhledu či obsahu webových stránek, prosím kontaktujte

www

jindra@rubes.eu