FOTO, VIDEO: Havárie kamionu způsobila sedmihodinovou uzavírku

20.8.2008

Žižice - Stovky vynervovaných řidičů, kolony vozidel a  zcela neprůjezdné komunikace. Tak vypadalo středeční dopoledne na silnici vedoucí ze Slaného do Mělníka. V brzkých ranních hodinách asi kilometr za Vítovem směrem na Mělník havaroval prázdný těžkotonážní vůz.

Ačkoliv řidič kamionu tvrdí, že brzdil kvůli psovi, který v půl čtvrté ráno běžel přes vozovku, není jisté zda nepodlehl mikrospánku.
Silniční uzavírka, jež přesáhla sedm hodin a značně zkomplikovala dopravní situaci hlavního tahu na Mělník, byla způsobena tím, že si šofér zavolal asistenční službu z Karlových Varů.

„Třiačtyřicetiletý řidič kamionu s návěsem jel po silnici 1/16 ve směru od Velvar na Slaný. V půl čtvrté ráno při jízdě kolem vesnice Žižice nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně–technickému stavu pozemní komunikace,“ uvedla mluvčí české policie Jana Dětská.
„Na mokrém povrchu podélně vyjetých kolejí nezvládl řízení vozidla a vjel vpravo mimo komunikaci do příkopu, kde s vozidlem havaroval,“ doplnila. Celková škoda dle mluvčí přesáhla sto třicet tisíc korun, jelikož řidič při havárii poškodil také telefonní sloup a plot sadu při pravém okraji vozovky.
Zabezpečení a úklid úniklých pohonných hmot zajistili ihned po havárii přivolaní slánští hasiči.

„Přes cestu mi přeběhl pes,“ tvrdil šofér. „Když jsem tady toho vlčáka už několikrát. Když jsem ho uviděl, začal jsem brzdit a pak se dostal do smyku,“ upřesnil.

Řidič kamionu karlovarské společnosti Golem autodoprava si zavolal odtahovou službu z Karlových Varů, na jejíž příjezd čekal více než sedm hodin.
„Každý má právo zvolit si jakoukoliv odtahouvou službu, dle svého uvážení,“ upřesnila mluvčí policie. „Policie nemůže odtah nařídit. Pokud by ho nařídila, musela by odtahovou službu uhradit z vlastních nákladů,“ dodala Jana Dětská.

Komunikace byla od čtyř hodin až do jedenácté dopolední částečně uzavřena. Doprava byla řízena policisty z obou stran. Doprava jedoucí do Slaného nebyla omezena. Za Vítovem byl jízdní pruh směřující k Mělníku odkloněn a veden objížďkou přes Žižice a Luníkov, kde se vozidla vracela na komunikaci 1/16 vedoucí k Mělníku.

autor/ka: Jana Nováková
převzato ze stránek: http://kladensky.denik.cz/nehody/kamion20080820.html

 

 

 

 

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zizice.cz

Registrujte se zde

Rezervace hřiště

rezervace-hriste.jpg 

Odkazy

kr-stredocesky.cz

http://zizice.cz/czech-point

http://www.facebook.com/Zizice

http://www.infoslany.cz/

domov-slany.png

logo-fkzizice.png

Webmaster

Máte-li připomínky ke vzhledu či obsahu webových stránek, prosím kontaktujte

www

jindra@rubes.eu