Předkolo na kola 2010

V sobotu 15.5. to vypadalo spíše na déšť, ale na konec si to počasí rozmyslelo a cyklisté že Žižicka nelitovali, že se rozjeli poznávat krásy Slánka ze sedla svého bicyklu. Pěkně strávené odpoledne projížďkou na kole se zúčastnilo asi 25 vyznavačů kol.
Start a cíl byl v bistru v Luníkově, kde se to krátce před startem začalo zaplňovat malými i velkými cyklisty, kteří nedočkavě očekávali zahájení vyjížďky.
Z bistra v Luníkově se pokračovalo strmě do Hobšovic, odkud se jelo skoro po rovině do Dolína, kde nás čekal první větší kopec dnešní vyjížďky. Těsně před Slaným se odbočilo na lesní cestu okolo zahrádek, kde nás čekal sešup mezi ploty ke kostelu sv. Václava. Kde nám průvodkyně Petra pověděla něco málo o historii kostela. Po vyslechnutí historie bylo oznámeno, že v okolí kostela je ukryt poklad pro děti. Netrvalo dlouho a děti poklad rychle objevily. V pokladě byly ukryty pitíčka a sušenka pro malé cyklisty. Poklad pro velké cyklisty v podobě Rumu byl ukryt v okolí čističky, která je od kostela vzdálena, co by kamenem dohodil. Po konzumaci Rumu, se pokračovalo dalším stoupáním k Ekofruktu. U Ekofruktu se pokračovalo přes sady až k Drnovu, přes Mlýnek do Vítova, kde se pokračovalo kopcem do Hobšovic, kde byla naplánovaná prohlídka Muzea historických vozidel v Hobšovicích. Kde se celá výprava zdržela neplánovaně dlouho, jelikož průvodce velmi pěkně vyprávěl.
A nyní už nezbývalo nic jiného, než dojet do cíle, kde na všechny čekalo občerstvení.

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zizice.cz

Registrujte se zde

Rezervace hřiště

rezervace-hriste.jpg 

Odkazy

kr-stredocesky.cz

http://zizice.cz/czech-point

http://www.facebook.com/Zizice

http://www.infoslany.cz/

domov-slany.png

logo-fkzizice.png

Webmaster

Máte-li připomínky ke vzhledu či obsahu webových stránek, prosím kontaktujte

www

jindra@rubes.eu