Drobečková navigace

Úvod > Nová struktura - Nemazat > Český zahrádkářský svaz základní organizace Žižice

Český zahrádkářský svaz základní organizace ŽIŽICE

Kontakt: ing. PŘIBÍKOVÁ EVA CSc předsedkyně

eva.pribikova@seznam.cz

ZO ČZS je právnická osoba s právní subjektivitou a odpovídá za dodržování právních norem -zákonů a vyhlášek,mající vztah k zahrádkářské činnosti v rámci své územní působnosti včetně platných norem soužití a činnost organizace se řídí stanovy ČZS.

ČZS ZO ŽIŽICE byla založena 28.května1962 v Žižicích za účasti 22.členů.Prvním předsedou ZO Žižice byl zvolen př.Bernášek z Drnova.Pak následovali další: př.Taichman Karel, Bečvář Josef, Pokorný Bohumír, Čepelák Zdeněk, ing. Přibíková Eva CSC.

ZO ČZS ŽIŽICE sdružuje 10 obcí:

Beřovice 20 čl Dolín 20 čl Drnov 13 čl

Hobšovice 21 čl Ješín 23 čl Luníkov 5 čl

Osluchov 6 čl Vítov 12 čl Želevčice 4 čl

Žižice 21 čl

S počtem 145 čl je naše jedna z největších ZO ve středočeském kraji.Pro své členy pořádá přednášky a různé zájezdy.

Naše ZO je nepolitická a nevýdělečná organizace. Na činnost získáváme i finanční příspěvky od Obecních Úřadů a zvláště od Obecního úřadu Žižice.

Činnost ZO řídí výbor, který se schází 1x za měsíc. Pro své členy zajišťuje sadbu brambor, zájezdy do divadla, tématické zájezdy a o prázdninách zájezdy pro děti.

V roce 2002 přispěla částkou 1000 Kč městu Terezín na obnovu města po povodni.Zároveň formou příspěvkových známek přispěla na obnovu růžového sadu v Lidicích.

 

Ocenění

1997 - ÚR Pamětní listy 4 členové ,1 čestné uznání

1998 - ÚR Pamětní listy pro 20 členů k 40 výročí ČZS

1998 - RR Vyznamenání I. stupně př.Veselý

2000 - RR Čestné uznání III.stupně 3 členům

2002 - ÚR Čestné uznání 19 členům ke 40 výročí

 

Akce

Pro naše členy je velká výhoda, že autobus je odváží přímo z obce a tam je také přiveze. Oceňují to zvláště starší členové. Pro členy zájezdy částečně dotujeme. Děti do 6 let jezdí zdarma a děti do 16 let platí 50%. Mimo tyto zájezdy děláme každý rok o prázdninách výlety pro děti do 16 let zdarma. Každé dítě dostane balíček (pitíčko a nějakou sladkost).

Na zájezdy jedou 2 někdy i 3 autobusy.O tyto akce je velký zájem, neboť v mnoha obcích není téměř žádné kulturní vyžití. Pořádáme též besedu s RNDr. Stanislavem Peleškou známého z televize a časopisu ZAHRÁDKÁŘ. Máme mezi sebou i 2 úspěšné včelaře. Příroda - včely a zahrada k sobě nerozlučně patří.

Na výstavě Lysá nad Labem - KVĚTY vyhrál náš člen 5 denní zájezd do Holandska, země tulipánů na KVĚTINOVÉ KORZO a větrných mlýnů.

 

Zájezdy

1990 Varieté Praga

1996 ND Praha

1996 Dvoudenní Morava-Lednice,Mikulov,Pálavská vrchovina 2 autobusy

1997 ND Praha 31.12

1997 údolí Sázavy,Český Šternberk,Kácov,Klášter Sázava

1998 Český Ráj 3 autobusy-Hrad Kost,Mnichovo Hradiště

1999 Český Ráj-Hrubá Skála,Kozákov,Hrubý Rohovec

2002 Zámek Dobříš,Příbram,Svatá Hora

 Témat.zájezdy-Lysá nad Labem-Výstava Květy

1996,1997,2004

 SOU zahradnické Mělník-školní statek NEUBERK,zámek Mělník

 Kutná Hora,Starkl

Jeneč skleníky

Botanická zahrada na Slupi 1999

Praga Flora zahradní svět-prodejní výstava květin

Zahrada Čech každý rok 2 až 3 autobusy

2x Lysá nad Labem výstava Květy

 

Zájezdy pro děti

2000 Botanická zahrada a ZOO Liberec dosp.82 a děti 47 -3 autobusy

2002 ZOO Ústí nad Labem -2 autobusy

2003 ZOO Praha-2 autobusy

2004 ZOO Chomutov a zámek Krásný Dvůr-2 autobusy

6/2005 - Výlet do ZOO Praha

Naše ZO jako každý rok pořádala zájezd pro děti.

zahradkari

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dne 18.6.2005 dopravily dva autobusy účastníky zájezdu do ZOO v Praze.Každé dítě dostalo na cestu malý balíček (pitíčko, oplatky, cukrovinky a žvýkačku).

V ZOO viděli mnoho cizokrajných ptáků, zvířat a jejich krmení.Mohli se svést po ZOO vláčkem nebo využít lanovku.Zajímavá byla prohlídka Indonéského pavilonu(deštného pralesa).Mimo jiné i obrovské želvy a krokodýly.

Byl to velmi krásně prožitý den,i počasí nám přálo.Všech 53 dětí bylo plně spokojeno.Unaveni a v dobré náladě jsme se v 16.hod.dali na cestu domů.

Ve dnech 17.  a 18. září  2005 proběhla v budově OÚ Žižice VÝSTAVA - květin, ovoce a zeleniny kde bylo vyhlášeno nejkrásnější jablko Slánska tato akce byla doprovázena kresbami dětí z mateřské školky Žižice, ručními pracemi dětí i dospělích a domácími výrobky z ovoce a zeleniny.

Když jsme tuto akci připravovali tak jsme si říkali kolik bude asi vystavěno věcí. Musíme konstatovat, že takový úspěch nikdo nečekal. Další překvapení byla vysoká návšťevnost této výstavy po oba dny konání. Velice si vážíme, že naši akci navštíliv okresní předseda pan Jandík , dále starosta obce Knovíz pan Urbánek, starostka obce Hobšovice pani Jeřábková a po oba dny pomáhal starosta obce Žižice pan Rubeš Již dnes se těšíme na další ročník této výstavy.

Fotogalerie
Fotografie z výstavy