Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Nová struktura - Nemazat > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 5. 9. 2011 20:01
  Jiří Bernášek.ml.
  Sečení trávy na Drnově

  Chtěl bych se zeptat ,proč obec neseká trávu u autobusové zastávky?
  To, že to během roku několikrát posekáme sami je z naší dobré vůle.


 • 1. 9. 2011 15:22
  občan
  měření rychlosti

  Je dobře že víte o tom že policistu je málo,kdo jede 52km/h nemuže dostat pokutu ze zákona daná odchylka na měřícím přístroji-radaru.Několik řidiču????jdete jsi v nočních hodinách stoupnout k silnici.Hlídka policie neprovádí měření,nemají radar,a dále toto měření musí být schváleno nadřízeným.Za upozornování na měření blikáním světel jim hrozí pokuta do 1500kč,i malá snaha má význam.


 • 31. 8. 2011 22:13
  Michal
  měření rychlosti

  Policistů je málo a myslíte si, že každý kdo jede 52 km/h si zaslouží pokutu? Pokud hlídka naměří jen několik řidičů co opravdu jedou 100 km/h, tak vyhodnocení dalších měření bude negativní, navíc nadřízený pracovník bude hledět na to kolik přestupků zjistili. Měření v obci Luníkov probíhá, několikrát jsem zaznamenal hlídku policie, ovšem také projíždějící řidiči to dají znát problikáním dálkových světel, má to tedy význam?


 • 29. 8. 2011 22:58
  občan
  přecházení silnice 1/16

  V obci Luníkov daná rychlost 50km/h,Žižice u zastávky u silnice 1/16 je 70km/h a všude je problém přejít silnici občas i v Žižicích které fungují jako objízdná trasa na Prahu.Jen takový poznatek kolikrát v obci Žižice,Vítov,Luníkov či Drnov proběhlo měření rychlosti PČR?Troufám jsi říct že ani jednou....možná by potom např.v obci Luníkov byla dodržována rychlost a dalo jse přejít ,kde nyní je 100km/h normální.Je to jedna z možností aby v obcích bylo bezpečněji na silnicích.


 • 24. 8. 2011 13:43
  starosta obce - Moderátor
  Autobus a přechod.

  Přeji krásný den.
  Autobusová dopravní obslužnost na našem Žižicku.
  Včerejší ZO obce tuto situaci řešilo a vycházelo ze všech jízdních řádů a jednoznačný závěr je, že se nebude upravovat autobusová doprava na Žižicku. ČSAD Slaný vyčíslilo pro obec Žižice, že spoj linka 220085 při průjezdu obcí Žižice do Slaného v 9,30 hodin a ze Slaného v 11,55 hodin, by obec financovala částkou cca 10.300,-Kč ročně.

  Dalším bodem jednání byla možnost zbudování přechodu pro chodce v Žižicích nad hřištěm na komunikaci 1/16. Obec Žižice má zpracovaný projekt na tento možný přechod, který je v současné době k posouzení u správce komunikace Ředitelství silnic a dálnic, ČR (možnost k nahlédnutí na obci). Jednoznačné stanovisko je, že v letošním roce se přechod provádět nebude. Výhledově je možné, že se tento přechod bude budovat.
  V příštím roce z vlastního rozpočtu počítá obec s provedením stezky pro pěší mezi obcí Vítov a Žižicemi mimo komunikaci 1/16.
  Dále správným postřehem je, že přechod na komunikaci 1/16 v obci Luníkov, kde malé děti mají velký problém tuto silnici přejít. Vedení obce bude hledat řešení možných dotačních titulů na pořízení bezpečnostního semaforu pro chodce.

  K těmto bodům a dalším postřehům se budeme věnovat na veřejném zasedání v Žižické hospůdce v měsíci září a to 27. září 2011.
  Jste srdečně zváni.
  S pozdravem starosta


 • 5. 8. 2011 14:43
  Naďa
  zpráva pro "občana"

  Občane,aspoň byste se mohl trochu víc odhalit.Nevím jaké jsou potřebnější věci,snad starost o hřiště?Já bych řekla,že toto je pro občany obce potřebnější.Mimochodem,autobus jede v 10,15 hod. :-)


 • 5. 8. 2011 11:26
  občan
  autobus

  Pro pani Naďu,
  v obci jsou potřebnější věci a jinak v 10,30 Vám jede autobus přes Drnov, který jede přes obec Žižice.


 • 25. 7. 2011 13:12
  starosta obce - Moderátor
  přechod - autobus

  Přeji dobré poledne z obce.
  Přechod na komunikaci 1/16 mimo obec je velice složitá věc. Tento bod jsme již řešili v roce 2004 a majitel komunikace ŘSD, ČR nám sdělil takové podmínky, že se toto zatím neuskutečnilo.
  Dnes se na obci a později i na místě uskutečnila schůzka za účasti obce a společnosti Proznak Kladno, která se touto problematikou zabývá. Připraví se menší projekt, který bude přeposlán na ŘSD, ČR k posouzení.
  Jinak k přechodu bude asi potřeba osvětlení nad možným přechodem a též asi semafory, jelikož by byl přechod mimo obec ale nechci předvídat.

  S pozdravem starosta.


 • 19. 7. 2011 12:14
  občan
  k autobusu

  A co se postarat spíš o přechod?


 • 29. 6. 2011 7:41
  starosta obce - Moderátor
  Autobus

  Přeji dobré ráno z obce.
  Autobusová doprava na našem Žižicku, trochu obšírněji. V měsíci únor a březen 2011 nám bylo Středočeským krajem sděleno, že nám budou zrušeny dva spoje.
  Závěr svedli jsme společně s vedením Velvar boj o zachování busu ze Slaného v 18.30 hodin. Jediným zrušeným byl spoj ve 20,45 přes Drnov do Slaného.
  Nyní k myšlence, proč nezajíždí více spojů dolů do Žižic ze státní silnice ( busy směr z Velvar či Vraného). Pokud k tomuto dojde, tak určitě bude zvednuta částka za jízdné a obec bude přispívat více na dopravní obslužnost. Závěrem obec požádala ČSAD Slaný o vyčíslení vyššího příspěvku na dopravní obslužnost. Dále se budu domívat, že pokud by začala linka do Slaného v 9,30 hodin a ze Slaného 11,45 hodin zajíždět do Žižic, tak v brzké době budeme řešit proč nazajíždějí další spoje do Žižic. Přitom přímo v obci Žižice je busové spojení solidní, oproti jiným obcím. Dále je třeba si uvědomit, že obec Žižice dostává z daní na občana cca 6.500,-Kč a z těchto peněz nejde dofinancovávat další a další náklady. Je připravováno nové rozdělení daní a od roku 2013, by mohla projít úprava a menším obcím by se mohla tato částka zvednout o 2.000,- na osobu. Největší města mají 70.000,- na osobu.

  S pozdravem starosta.