Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Nová struktura - Nemazat > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 29. 6. 2011 7:36
  starosta obce
  Vývoz popelnic

  Přeji dobré ráno z obce.
  Pár informací k vyvážení popelnic. V současné době nám mírně stoupl počet vyvážených popelnic. Starosta obce po delší době provedl větší kontrolu na celém Žižicku a zjištění : některé popelnice a i 120 l nejdou uzvednout. Dále jsou vyndavány skoro prázdné popelnice. Obec Žižice nechce do budoucna zdražovat, proto hledáme řešení, jak docílit efektivnosti. Nyní píši za sebe, prosím nikdo si toto nevztahujte na sebe. Náš systém vyvážení je moc štědrý. Není možné, aby 4 členná rodina za týden naplnila 4 nádoby o 120 l a pozor zvláště v Žižicích se toto děje. Opět vlastní postřeh, pokud se toto nezlepší jediné řešení je vývoz popelni celoročně 1 x za 14 dní.
  Jinak každý rok obec doplácí z rozpočtu obce na vyvážení komunálního odpadu částku cca 160.000,-Kč. Takto podobně doplácejí všechny obce v okolí. Proč máme nastavený systém na počet vyndaných popelnic? Také jsem toto řešili se společností BEC Lovosice. Ve vyvážecím dni společnost jede Velvarsko, Žižicko a Beřovice. Na zařízení je počítadlo a to zaznamenává každou vysypanou popenici.
  Závěrem věřím, že jsme rozumní lidé a těch, kterých se tento problém týká se začnou chovat slušně a nebudou se řídit, že když mám zaplaceno, tak si tam, mohu dát co chci já.

  Děkuji za přečtení a pochopení.


 • 28. 6. 2011 16:21
  Joska
  Vývozy popelnic - úprava

  1) Více jak 50% obsahu, jinak nebude odvezena.
  2) Pokud není popelnice připravena k odvozu, není její odvoz OÚ účtován.
  Pokud z některého z výše uvedených důvodů nebude odvoz účtován OÚ, bude poměrná částka za platbu odečtena i občanům? Mohlo by se jednat o nezanedbatelné částky.
  Jak je zajištěna kontrola, zda si společnost neúčtuje i popelnice, které nebyly vystaveny?


 • 23. 6. 2011 9:37
  Naďa
  Autobus

  Dobrý den,
  nešlo by,pane starosto,od září zařídit,aby autobus ze státovky v 9,30 hod.zajížděl do obce?Jde o život přejít silnici k zastávce.Děkuji za odpověď.N.H.


 • 12. 6. 2011 3:01
  Tomáš
  Hospůdka

  Dobrý den, Žižická hospůdka je opět otevřena zatím denně od 15:00 hod. Co se týká kuchyně, budu se snažit ji rozjet, alespoň zatím, v nějaké omezené nabídce co nejdříve. Pokud bude narůstat zájem i o obědy, budu provozní dobu upravovat. Děkuji za pochopení.


 • 10. 6. 2011 10:58
  Jindra
  Hospůdka

  Dobrý den, dotaz zda již Žižická hospůdka funguje a jestli jsou i teplá jídla ?


 • 22. 3. 2011 21:52
  Slavík Jan
  Slepičinec

  Reaguji na výzvu Tomáše Jelena.Ozývám se,až mi dovezeš tu fůru před vrata,zaklepej,taky ti něco nadělím.Ten smrad je nehorázný,a to ještě není žádné teplo.Pak si ke mě přijď sednout na zahradu,popovídáme si o luxusních čtvrtích...


 • 22. 3. 2011 8:31
  starosta obce - Moderátor
  Slušnost

  Vážení spoluobčané a diskutující,
  prosím o trochu tolerance. Obecní úřad Žižice se snaží vždy postupovat, tak aby došlo, pokud je to jenom možné ke smíru (někdy je toto i velmi složité, ale to je dané dnešní zvláštní a uspěchanou dobou a naší demokracií někdy i na ruby).
  Nyní prosím, nikdo si tyto řádky nevztahujte na sebe(předem moc děkuji).
  Na podzim byla připomínka k cukrovce a jejímu vyvážení kolem obce Žižice. Závěrem se musím domnívat, že všechny strany situaci ustáli.
  Nyní nastal problém kolem venčení našich pejsků kolem Luníkovského rybníka. Páníčkové čtyřnohých miláčků jsou také rozumní lidé a vše se vklidu vyřeší (začneme se chovat, jako bychom byli na svém).
  Tak a máme další problém na obzoru a to "slepičinec" za Drnovem. Tady pozor, již se stalo, že tato hromada párkrát pěkně voněla a byla cítit přes celý Drnov. Je domluveno s majtelem kompostu, že bude promíchán zeminou a slámou a bude řádně upraven, tak aby nikoho neobtěžoval. Vedení obce toto zatím důsledně sleduje a pokud zde nedojde k dané ústní dohodě, bude obec postupovat, dle možných možností obce a daných povinností nadřízených orgánů ( i v tomto případě věřím, že vše dopadne dobře). Pořád jsme na vesnici a k vesnici i ten kompost patří ( pokud je správně založen).
  Závěrem, vážení spouobčané je dobře, že píšete na stránky obce, ale nestyďte se podepsat svým jménem.
  Věřím, že každý tyto řádky v klidu pochopí a s pozdravem starosta obce.


 • 21. 3. 2011 21:33
  Tomáš Jelen
  Slepičince

  Vy si stěžujete na slepičince, co jsou víc jak půl kilometru za vesnicí? Žijete snad v luxusní čtvrti? Každý zahrádkář ví, že slepičinec je nejlepší hnojivo... Kdo se příště ozve, dostane fůru před vrata.


 • 17. 3. 2011 22:06
  Drnov
  Slepičinec

  Řeší někdo tu skládku slepičince za Drnovem? Jestli to tam zůstáne přes léto - máme na Drnově o zábavu postaráno!!!


 • 14. 2. 2011 14:36
  občan
  Hospůdka

  Na toto téma bych jen dodal že věřím a doufám ke zlepšení služeb naší hospudky,třeba už nám nebude taková zima.Třeba jse dočkáme skla které je ocejchované a 0,4 nebudou 0,3 a rum bude RUM!!Občas je zavřeno nebo nikdo nepřijede ani otevřít i když den před tím říká že bude otevřeno.Doufáme zlepšení a hodně hostu v naší hospudce.