Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Nová struktura - Nemazat > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 10. 11. 2010 22:48
  Joska
  Kaplička Luníkov

  Vážený pane, tak teď jste nám to tedy nandal. Až na to, že Vaše reakce vůbec nesouvisí s původním tématem. Pokud byste si založil nové téma, prosím, Ale dotaz zněl na kvalitu a případné reklamace. Rozbité 2 tašky (neobhajuji lumpárnu toho, kdo je rozbil) nemají vůbec vliv na zmáčenou omítku. Stejně tak neodvodnění má za následek podmáčení a vzlínání vody do zdiva. Co s tím asi tak provedou zimní mrazy? Fotografie z 22. října jsou k vidění na http://lunikov.webnode.cz/, aktuální fotografie doplním. Tak bude možné porovnat, co se s "opravenou" kapličkou děje.


 • 9. 11. 2010 7:10
  starosta obce - Moderátor
  Odvoz cukrovky

  Vážení diskutující, téma cukrovka. Jsme pořád na vesnici a zemědělství je součástí českých vesnic. Místní zemědělci mají pár sezoních prací a to, žně a trochu cukrovky. Odvoz cukrovky určuje cukrovar a né zemědělci. Je pravda, že odvoz řepy nastal po opravě komunikace v obci Žižice. Tuto zátěž komunikace zvládla. Prosím, dále si musíme uvědomit, že všichni podnikatelé odvádějí daně v místě bydliště a toto je hlavní zdroj peněz do obecního rozpočtu. Tímto neříkám, že si tu podnikatelé budou dělat co chtějí ale neřešme malichernosti. Život na Žižicku je o jiných hodnotách.
  Děkuji za pochopení a věřím, že tímto cukrovku ukončíme.
  S pozdravem starosta obce.


 • 8. 11. 2010 23:12
  Pavel
  odvoz cukrovky

  Ahoj občane,nevidím jediný důvod proč bych měl odklízet cukrovku s kterou nemám nic společnýho.Těch krajnic je již utrhnutých víc, spíš mě mrzí ,že převrácení přívěsu nikdo s dotyčných nenahlásil na POLICII(asi nebyla velká škoda).Pokud všechno víš,kde, jak a co,mohl by jsi příští volby kandidovat třeba na starostu, tyto lidi jako jsi ty Obecný úřad potřebuje.


 • 8. 11. 2010 19:17
  občan Žižic
  odvoz cukrovky

  Díky, že jsi na to reagoval Pavle,...tak to abys šel odklidit vysypanou cukrovku na zahradě u Paniců :) ještě se tam válí. Navíc pomalu utrhnutá krajnice. A kdyby něco, cukrovka tam ležela sklizená na hromadě skoro tři týdny a najednou opraví silnici a jde to. Máš pravdu, že jezdila kolona nákl. aut přes Žižice do Zvoleněvse,když byla řepná kampaň, ale je to už řádka let. Dnešní nákl. auta odvezou o 1/3 více nákladu, což je znát... Cukrovka mohla být složena u odbočky na Luníkov a Osluchov. Na hlavní silnici to mají cca. 1km a nikoho by neobtěžovali a navíc se stejně pak přesouvali k Osluchovu.


 • 8. 11. 2010 7:56
  Hladký
  Kaplička Luníkov

  Dobrý den, reaguji na opravu kapličky.Střecha kapličky byla provedena v roce 2009 a byla udělána dobře.Jenže v obci jsou neukáznění lidé,kteří si ničí obecní majetek sami,tašky jsou rozbity od kamenů,které kdosi hází na střechu a tím se baví.


 • 7. 11. 2010 13:10
  Pavel
  Odvoz cukrovky

  Neumím si představit kudy jinudy by mohli jezdit s cukrovkou, když byla složena nad Žižicemi. Nebo snad myslíte přes Drnov nebo Zvoleněves? Trochu nelogické.A jinudy v Žižicích je omezena tonáží a zákazem.V minulosti ,kdy ještě byl v provozu cukrovar ve Zvoleněvsi tu byla každoročně kampaň a jezdilo se jenom přes Žižice a mnohem déle než si myslíte.Poničení komunikace nějak nezabráníte,stačí odklon dopravy přes Drnov, kůli havárii na hlavní silnici a bude to. Vše vyřeší rychlostní silnice mezi Slaným a Velvary ,která je odložena snad už deset let.


 • 5. 11. 2010 19:47
  občan Žižic
  odvoz cukrovky

  Dobrý den, chtěl bych poděkovat za aspoň částečnou opravu komunikace v Žižicích a okolí...i když lepší by byla kompletní, ale peníze na to nejsou. Jsem zvědavý jak dlouho vydrží po odvozu cukrovky. V rozhovoru s jedním z řidičů náklaďáků, který odváží tuto cukrovku mi bylo řečeno, že mají nařízeno od majitele pole jezdit přes Žižice, nikoliv jinou cestou. Jsem zvědavý, jak dlouho vydrží (minulý týden) aspoň částečně opravená vozovka pod koly těžkých náklaďáků. Snad majitelé polí na kterých byla cukrovka pěstována a nařídili tento způsob odvozu, přispějí na opravu již částečně opravené vozovky :) děkuji


 • 5. 11. 2010 16:06
  starosta obce
  Dětská hřiště

  Přeji dobrý podvečer.
  Dětská hřiště a naše Žižicko. Zastupitelstvo obce jednohlasně odsouhlasilo, že nová dětská hřiště budou ve sportovním areálu Žižicka a dále v prostorách MŠ Žižice.
  Další tři dětská hřiště na našem Žižicku máme v obci Žižice náves, Osluchov náves a menší na Drnově. Tyto hřiště se obnovovat nebudou. Provádí se zde běžná údržba a pokud vystanou problémy(bezpečnostní) tyto hřiště budou odstraněna.
  Děkuji a s pozdravem starosta obce.


 • 4. 11. 2010 21:05
  Martin

  Kdo je líný chodí do vsi,...kdo má chuť se projít a vyřádit se s dětmi chodí na hřiště :) Zajeďte se podívat do obce Skury, tam mají luxusnější hřiště


 • 3. 11. 2010 14:26
  Hlavničková
  Dětské hřiště

  Dětské hřiště u místního hřiště je pěkné,ale za ty peníze- otázka:Je využité?,zdá se mi,že více maminek chodí k nám na hřišťátko,nebylo by dobré toto hřiště tké renovovat?Myslím,že by to bylo bezpečnější pro děti než ty železné příšery.A také by se mi na to lépe dívalo a myslím,že ne jenom mně.Děkuji za odpověď.Hlavničková