Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Nová struktura - Nemazat > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 2. 11. 2010 20:39
  Joska
  Oprava kapličky v Luníkově

  "Práce na rekonstrukci kapličky v obci Luníkov byly zahájeny v měsíci červen 2010 a ukončeny byly v měsíci srpen 2010.

  Skutečné celkové náklady na opravu v roce 2009 a 2010 činili: 231.941,-Kč
  Neinvestiční dotace od KÚ Stř. kraje: 190.409,-Kč
  Vlastní zdroj obce Žižice: 41.232,-Kč"
  Tolik zpráva na stránkách obce. Předpokládám, že za vynaložené peníze bude nekvalitní práce při opravě kapličky náležitě reklamována (viz zatékání na levé straně).


 • 18. 10. 2010 7:10
  starosta obce
  kanalizace

  Přeji dobré ráno.
  Vážená pani Sojková, pár informací ke kanalizačním řádům v obci Žižice. O kolaudaci kanalizačního řádu bude požádáno cca v první polovině měsíce listopadu 2010.
  Dále dle usnesení z měsíce září 2010(najdete-horní lišta-obecní úřad-vyhlášky a usnesení)budete pozváni písemně a to m. Sojkovi, m. Panicovi a m. Bečvářovi na další OZ a to asi 24.11. 2010. Termín určí nově zvolené OZ obce Žižice.
  Váš řád nemohl být proveden, protože není zakrelen v plánech. Z těchto důvodů bude dokreslen při výstavbě řádu do obce Vítova.
  Závěrem jsem přesvědčen, že i tyto tři RD v obci Žižice budou napojeny na řády kanalizace ale jejich napojení bude tlakové.

  S pozdravem
  starosta obce


 • 17. 10. 2010 8:52
  Sojková Jaromíra
  Kanalizace - kolaudační řízení

  Dobrý den.
  Joj, tak se tady dočítám, že již se má podávat návrh na kolaudační řízení (nevím, zda správně formuluji) na stavební úřad.
  Předpokládala jsem, že jsme také občany obce Žižice, když máme pč. Žižice 30. Od začátku, co se v obci kanalizace buduje, nám bylo slibováno, že budou "chodit po domech", aby měli všichni občané stejnou možnost a mohli se dozvědět, jakým způsobem se mohou k vybudované kanalizaci připojit.
  Je mi velmi líto, že s námi oficiálně vůbec nikdo nejednal. O tom, jak je možné se ke kanalizačnímu řadu připojit jsem měla možnost si v krátkosti popovídat na OÚ, pouze když jsem byla platit za psy.
  Bylo nám přislíbeno, že si nás pozvou na OÚ na projednání podmínek, za jakých bude moci obec připojit nás a sousedy (p. Bečvář, p. Panica) ke kanalizačnímu řadu. Žádná taková oficiální schůzka se doposud nekonala a z druhé ruky se dozvídám, že prý jsem odmítla přívod kanalizace k našemu domu.
  Připadám si jako v "Jiříkově vidění". Takhle jsem si stejné podmínky pro všechny občany nepředstavovala.
  Budu důrazně protestovat proti kolaudaci takové stavby, která neplní v zásadě to, co má ve svém smyslu plnit a co bylo proklamováno před výstavbou.
  Hlavně, že byla svolána schůzka kvůli budovanému prasečáku, který bude v areálu bývalého ZOD Žižice a tudíž na venkov patří, tak, jako tu byl hospodářský dobytek odjakživa !!!
  Upozorňuji, že jsem občanem obce Žižice téměř 58 let (od svého narození), kdysi jsem zde zakládala Svaz mládeže, leta jsem aktivně pracovala jako předsedkyně ve Svazu žen a v TJ Žižice, nyní jsem předsedkyní ZKO Žižice, kde se staráme o výcvik i výchovu psů všech věkových kategorií.
  Můj manžel Ing. Václav Sojka, dělal v obci starostu a dlouhá leta se aktivně podílí na činnosti FK Žižice.
  Nemyslím si tudíž, že bychom se na zviditelnění obce nějak nepodíleli.

  Děkuji Jaromíra Sojková


 • 12. 10. 2010 18:56
  Lukáš Šmit
  Uhlí

  Prodám hnědé uhlí, ořech 1 cca 1,5t. Cena dohodou. Přesné množství uhlí je možno vidět Žižice 44.
  Šmit L.


 • 10. 10. 2010 22:53
  Petr Koten
  volby

  Přeji pěkný večer, jsem rád, že máte zájem o dění v obci a že sledujete přátelské volební klání.Trochu cítím,že Vám nejde o náš leták, ale i přesto děkuji, že jste ho chtěl vidět.Letáky jsou rozdány všem do schránek, a to i našim konkurentům.Drnov a Luníkov se rozdával před týdnem.Osluchov včera.Vítov a Žižice dnes.Rozhodnutí, že Žižice rozdáme tento víkend padlo již před 14 dny!!!!Myslím, že rozhodnutý jste byl již dávno o svém hlasování, ale možná Vás překvápím, že nám nejde o stranické hlasování, ale o to, aby se do zastupitelstva dostali lidé napříč politickým spektrem, aby zastupitelstvo bylo vyvážené.Navíc máme zástupce v zastupitelstvu již osm let a jsme rádi, že jsme se mohli podílet společně na rozvoji našich obcí!!!Tudíž nemusíme nic slibovat.Dále věřím, že lidé si vyberou z 18 kandidátů z obou stran tak, aby sedm lidí zvolených do zastupitelstva pracovalo i nadále podle finančních možností obce a zvedlo životní úrověň všem lidem v našich obcích!!!Navíc si myslím, že lidé se rozhodnou podlé svého dlouhodobého uvážení a nepotřebují volební masáž.My jsme pro přátelské Žižicko a proto se i pod svůj příspěvek podepíši.Přeji lepší náladu a jsem s pozdravem Petr Koten.


 • 10. 10. 2010 10:15
  občan Žižicka
  volby

  Tak se nám přiblížily volby a já čekal, s čím přijdou naše dvě strany, které se snaží dostat do obecního zastupitelstva.

  Jaké bylo moje rozčarování, když jsem ve schránce našel jen jeden volební program. Začal jsem se vyptávat po sousedech a až po dlouhém pátrání jsem objevil někoho, kdo měl program ODS. Dost mě překvapilo, že jej dostal jen někdo.

  V programu hlásají spravedlnost a čistotu a toto heslo popírají již tím, že vybírají, komu dají svůj volební program.

  Jak máme někomu takovému důvěřovat? A dát mu svůj hlas? Aby se podílel na správě našich obcí.

  Byl jsem stále nerozhodný, komu dám svůj hlas, ale toto a návod, jak volit rozhodlo. Doufám, že to pomohlo i dalším spoluobčanům v rozhodování komu dát svůj hlas. A vědí za kým je vidět práce a za kým jen plané sliby a řeči.


 • 12. 8. 2010 12:06
  Zuzana
  podnajem

  Dobry den shanim podnajem v obcich Drnov,Vitov,Zizice neco maleho a levneho garsonku ap.Jsem pracujici,bezdetna mam pouze psa,specha,za nabidky dekuji.Piste na zuzka.matouskova@email.cz nebo tel.774 974 783


 • 11. 8. 2010 16:36
  starosta obce
  Vážení rádoby rybáři.

  Stav Žižického rybníčka je úděsný. Pokud byl v pohostinství pan RADEK, tak se o stav ryb staral. V současné době se každý spoléhá na druhého a skutek je, že v obci smrdí leklé ryby.
  Dnes obec provedla vyndání těchot ryb a to naposled. Od dnešního dne středa 11. srpna 2010 je přísný zákaz dodávat ryby do tohoto rybníčku. V nejbližší době bude proveden komplexní vylov a bude dále přísný zákaz dodávaní ryb. Ve zdejším rybníčku budou pouze barevní kapři.
  Děkuji za pochopení, škoda ale jiné řešení není.
  S pozdravem starosta obce.


 • 5. 8. 2010 10:39
  starosta obce - Moderátor
  Hospoda

  Přeji dobrý den,
  včera obec Žižice a p. Balánová nájemce pohostinství podepsali ukončení smlouvy k 1. 10.2010. Tímto obec Žižice děkuje za provozování restauračního zařízení v naší obci. Jednalo se zatím o nejdelší pronájem pohostinství a přejeme mnoho úspěchů.

  V současné době se připravuje nový záměr o pronájmu, který bude zveřejněn na www. stránkách obce Žižice.


 • 31. 7. 2010 21:28
  Jana
  Hospoda

  Dobrý večer všem co píšete o hospodě,nechci se nějak bránit, ale asi všichni co do hospůdky kdy přišly, tak my jsme se snažily splnit vše pivo, jídlo, ;pizza byla vše bylo marné stejně se našly co měli něco proti. Jediný jsme v hospodě už 2 a půl roku. Nikdo jiný to tam tak dlouho nevydržel, ale když to nejde tak to nejde. Nebudem si nic namlouvat,ALE PENÍZE ASI NA ŽIVOBYTÍ POTŘEBUJEM KAŽDÝ. Vzala jsem jinou hospodu s tím že tady to nechám jen o pivu a nějakou tou minutkou,nevím co se tam děje nebo ne každý mě říká něco jiného. Nemůžu být všude bohužel. Snažily jsme se ale marně a takhle dopadnou všichni. Zdravím všechny Jana