Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Nová struktura - Nemazat > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 14. 3. 2008 22:23
  občan
  růžo,růžo

  Snad si nemyslíš,že se bude sázet les,na hřišti bylo poraženo mnoho stromů hlavně kůli přestárnutí porostů a bezpečnosti,nevím jak by ti bylo ,kdyby ti větev spadla na hlavu.Nevím jak někdo může mít něco proti tomu,sázet se bude postupně ,vše nejde přece najednou.


 • 15. 3. 2008 1:37
  Růža
  Občane, občene, občane...

  Takový krásný stromy.....no, jo....všechno vykácet a poničit....tady to dopadne...jo, jo, jo.


 • 15. 3. 2008 7:55
  starosta obce
  Naše stromy

  Vážení diskutující ze zákona se musí obec starat o svoji zeleň a plně zodpovídá za případné škody jak na majetku tak hlavně na zdraví všech občanů. V sobotu 1. března se přes nás přehnala vichřice a poničila nám mnoho stromů. Nyní postupně.
  Největší škoda vznikla u Drnova, kde nám padla přes 300 let stará lípa - co bude dál nyní řeší Měú Slaný, živ. prostředí. Obec je připravena vysadit novou lípu, máme ji již zamluvenou v lesní školce Vědomice.
  Hřiště Žižice - zde bylo povoleno řádné kácení 13 ks topolu černého, máme odborný posudek. V současné době je zde vysázeno 36 nových stromů. Tyto stromky nám pomohla sázet žižická omladina. Na místě, kde se vybuduje nové dětské hřiště bude příští týden vysázeno 70 ks tůjí.
  Lesík u Drnova - zde bylo či bude vykáceno 15 stromů, cesta směr Rozsela ze Žižic na Drnov zde bude celkem vykáceno 23 stromů. Místo nich zde vysázíme nové stromy, zejména duby a buky. V současné době též dochází k čištění prostor u Drnova - černá skládka - zde budou vysázeny listnáče a jehličnany.
  Další škody nám vznikly v obci Vítov - zde je již provedena náhradní výsadba. Ve Vítově jsme vyřešili situaci tím, že tu sázíme kvetoucí keře. Závěrem věříme, že nová výsadba plně nahradí vykácené stromy. Na našem Žižicku máme dva občany, kteří nám dobrovolně vysazují stromy. Je to p. Procházka Jiří a p. Žáček Antonín, kterým timto moc děkujeme. Věříme, že tyto řádky pochopíte a když bude potřeba pomůžete při výsadbě - děkuji.


 • 15. 3. 2008 10:42
  Růža
  Výsadba nových stromků

  Děkuji za vysvětlení.


 • 17. 3. 2008 0:41
  Martin a Olda Břindovi
  Opevnění na Slánsku a Velvarsku z let 1936-19

  Zdravím, jelikož se nám ozývají místní, že četli webové stránky o opevnění budovaném v okolí Slaného a Velvar z let 1936-1938, tak nám nezbývá, než tyto stránky zveřejnit již nyní. Na adrese http://betonky.jinonice.cz/ jsou umístěny informace ohledně československého opevnění z let 1936-1938, mobilizaci v roce 1938, ničení opevnění atd. v okolí Slaného a Velvar. Zajímavé jsou i výpisky z kronik obcí mezi Slaným a Velvary, které se nám zatím podařilo vidět (např. Žižická kronika atd.), kde jsou zmínky o i místních obyvatelích. Pokud by jste měli nějaké fotografie bunkrů z okolí (a to třeba i rozstřelených, které se po válce na polích vyskytovaly) nebo pokud by jste věděli, kde by se dalo nakouknou do kronik z okolí, které na stránkách nejsou zveřejněny a jsou v nich zmínky k tomuto tématu, popřípadě věděli něco bližšího k tomuto období, tak nás prosím kontaktujte na brindam@volny.cz nebo brindao@volny.cz .


 • 17. 3. 2008 21:52
  Procházka Jiří (mladší)
  Výsadba stromků

  Dobry den chtel bych jenom namitnout, ze neni jenom na obecnim uradu aby vysazoval nove stromky. Muzou se pridat i obcane zizicka. Tim ze se tu budem dohadovat ze nekdo porazil tenhle strom a nekdo zas tamhleten tak tim se nic nevyresi. Mila Růžo vem si nekdy tasku vylez si na smrk natrhej si sisky doma si je usus vyklepej seminka pak si je zasad a kdyz je budes par let hezky zalejvat tak si muzes vzit rejc a jit sazet a kdyz budes mit stesti tak ti je srnky neokousou a treba ti je ani vandalove neznicej.


 • 18. 3. 2008 19:20
  Růža
  Výsadba stromů

  Ahoj Jirko,
  to není vůbec špatný nápad..nechceš mi prozradit jak vypěstovat vetsi mnozstvi semínek? pr. smrků, lip, borovic aj. Kde je pestovat a za jakých podminek , děkuji.

  Ps: kdyby se takhle snažili skoro všichni občani Žižic, tak by Naše okolni krajina vypadala určitě jinak. Můžu jen před Vámi smeknout ,také bych ráda zasadila pár nových stomků.
  Růža


 • 25. 3. 2008 21:40
  Lyam
  Hospoda

  Zdravím kritiky:D
  Jen bych rád s potěšením uvedl,že je velmi dobré ,že v místní hospůdce začali vařit:) a to za poměrně dobrou cenu:)a do budoucna to snad vydrží:) doufám že stihnu ochutnat:)
  Přeji mnoho úspěchů novému majiteli:)


 • 29. 3. 2008 7:47
  starosta obce - Moderátor
  Vážení návštěvníci.

  Přeji dobré ráno. Velice se omlouvám ale některé diskutující připomínky bylo nutné zrušit. Prosím pokud si chce někdo takto dopisovat , tak né přes oficiální stránky obce Žižice. Věřím, že tuto situaci chápete. Pokud se to bude opakovat přistoupíme k okamžitému vymazání těchto výplodů. Děkujeme za pochopení.


 • 31. 3. 2008 22:59
  Pavel
  zlatý erb

  Tak jsem koukal kdo vyhrál.
  Nejlepší webová stránka obce:
  1. Koleč (http://www.kolec.cz)
  A při tý příležitosti jsem kouknul na jejich diskuzi, je tam pár hezkých připomínek o práci obecní policie , je dobře ,že náš obecní ůřad nepřistoupil na její nabídku.