Drobečková navigace

Úvod > Pro lidi > Napsali o Žižicku > Do Vesnice roku 2010 už lze zaslat přihlášku

Do Vesnice roku 2010 už lze zaslat přihlášku

Kladensko - Prestižní soutěž Vesnice roku 2010 byla vyhlášena již 2. března. Starostové ovšem mají ještě dost času na rozmýšlení, neboť uzávěrka přihlášek bude až koncem dubna.

V loňském roce si připsaly veliký úspěch Lány. Obec získala zlatou stuhu ve Středočeském kraji, který reprezentovala v republikovém kole. Ve velké konkurenci se umístila na druhém místě.

Jak vysvětlil starosta Lán Karel Sklenička, letos se přihlásit nemohou. „Tento rok budu místopředseda středočeské komise,“ prozradil.

Překvapením je, že zatím pouze dvě obce z loňských pěti potvrdily svou účast i na letošním, již šestnáctém ročníku.

Jak vysvětlil Kladenskému deníku první muž Královic, které v loňském roce získaly oranžovou stuhu, Luděk Šofr, budou se letos ucházet o modrou. „Pořádáme velké množství společenských akcí od tradičních dožínek, máje, po dobývání Královické tvrze. Tak bychom to chtěli zkusit,“ informoval Šofr.

Druhou obcí je Zichovec v čele se starostou Ivanem Husákem. „Určitě se zúčastníme. Rádi bychom získali buď zelenou nebo bílou stuhu. Práce s mládeží je v naší obci na vysoké úrovni především díky činnosti místního fotbalového klubu. Také organizujeme například dětské dny. Co se týče péče o zeleň a životní prostředí, máme podle mého názoru jako jediní ve Středočeském kraji zpracován projekt na ozelenění obce, který začneme v září realizovat. Určitě máme co ukázat,“ popsal zichovecké ambice Husák.

Konkrétně se zatím nevyjádřil Horní Bezděkov, kde budou o celé věci ještě jednat. Naopak jasné ne potvrdil starosta Žižic Vratislav Rubeš. „ Rozhodli jsme se letos nezúčastnit. Spíše až příští rok,“ řekl.

Že se zatím nejedná o konečný počet, vysvětlila vedoucí Agentury pro zemědělství a venkov Kladno Věra Libichová. „Připravuji na duben setkání mikroregionů a starostů, kde bych ráda odprezentovala výsledky soutěže Vesnice roku 2009 a informovala je o podmínkách letošního kola. Budou pak mít ještě dva týdny možnost se rozmyslet a podat přihlášku. Podle mého názoru obcí, které by rozhodně měly šanci na úspěch, je více. Například Žilina, Lhota, Bratronice a Vraný. Jsou až moc skromní,“ uzavřela.

autor/ka: Daniela Řečínská
web: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/versniceroku20100325.html