Drobečková navigace

Úvod > Pro lidi > Napsali o Žižicku > Dorostenci Hřebče dvouletý trest zůstal

Dorostenci Hřebče dvouletý trest zůstal

21.12.2007

Kladno/ Odvolací a revizní komise ČMFS (dále ORK) potvrdila rozhodnutí fotbalové okresní disciplinárky, která na jaře tehdy 14letému dorostenci Hřebče Radimu Rezkovi   udělila dvouletý zákaz  startu za inzultaci 19letého rozhodčího Martina Hlavničky v utkání okresního přeboru mladšího dorostu FK Žižice – SK Hřebeč.

„Myslím, že  ke konci utkání podlehl neustálé kritice rozhodčího ze strany vedoucího mužstva. Možná hráč jednal pod dojmem, že jeho týmu je  neustále ubližováno,“ mínil předseda komise mládeže OFS, která utkání zkontumovala,  František Červenka.  Sudí v zápisu o utkání uvedl, že  hráč celý zápas narušoval svým chováním.
Utkání se  hrálo 12. května 2007 a k  incidentu  došlo po udělení ČK. Podle hostů  neprávněnému. ORK se ale nemínila zabývat okolnostmi, pro její vyjádření bylo podstatné, zda k inzultaci opravdu došlo.  A to se prý prokázalo. 
Na ORK se odvolání projednávalo  podruhé,  protože  u prvního jednání nebyl rozhodčí.   Zástupci Hřebče argumentovali tím, že k projednávání odvolání u výkonného výboru OFS vůbec nebyli přizváni, což Červenka uznal za chybu.  Klíčovým pro případné snížení trestu  bylo prohlášení  fotbalisty, jenž sice svého činu litoval, avšak  na základě podle něj  nepravdivých prohlášení rozhodčího před ORK  se mu nikdy neomluví.
„První jednání bylo vstřícné,  tentokrát se však věřilo každé slovo rozhodčímu. To nás zklamalo. Víc k tomu prozatím nebudu říkat,  protože pro média připravujeme podrobnější vyjádření,“ uvedl sekretář Hřebče a tehdejší vedoucí týmu Ladislav Koliha.⋌(jin

autor: Jiří Nagy
převzato ze stránek: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/trestdorost20071221.html