Drobečková navigace

Úvod > Pro lidi > Napsali o Žižicku > Následky dopravní havárie ve Vítově by měla uhradit firma z pojistky

Následky dopravní havárie ve Vítově by měla uhradit firma z pojistky

4.7.2008

Vítov - Po středeční schůzce starosty, manželů Urieových a zástupce pojišťovny na Obecním úřadu v Žižicích, kde se projednávalo finanční vyrovnání následků po dopravní havárii nadměrného nákladu ve Vítově, se snad zdá, že firma APB-Plzeň opravy na domě a obecních pozemcích uhradí ze své pojistky. Před necelými dvěma týdny se tu na dva domy při převozu do mělnického přístavu totiž zřítil téměř stosedmdesátitunový generátor.

„S makléřem jsme vyplnili formuláře pojistné události a domluvili se, že opravy nebudeme provádět sami, ale najmeme si na ně firmu. Muž z pojišťovny nám přislíbil, že se pokusí dojednat návštěvu likvidátora, aby zkontroloval, provedené práce. Ty by poté měly být uhrazeny z pojistky firmy,“ uvedla majitelka poškozeného domu ve Vítově Ilona Urieová s tím, že jejich soused, kterému spadlý generátor také poškodil oplocení pozemku, se na schůzku nedostavil.

„Doufejme, že se nevyskytnou žádné komplikace, ale přesto jsme si čistě jako dozor vzali právníka. Ten nám doporučil, abychom si ještě před zahájením prací nechali pozvat statika. Škodu zatím ještě nevíme. Sice máme od policie protokol o havárii, kde je škoda vyčíslena, ale jedná pouze o orientační sumu,“ dodala Urieová.

Kromě škod na nejvíce postiženém rodinném domě se projednávala úhrada oprav komunikace. „Firma APB nejprve tvrdila, že následky uklidí sama, ale poté měli nějaký problém s technikou, a tak jsme si sami najali firmu ze Slaného, která provedla opravné práce a odvezla suť i jiný nepořádek. Hned jak od nich obdržíme fakturu, předáme ji pojišťovně. Přesnou výši škody ještě neznáme, ale podle mého odhadu bude činit asi 40 až 50 tisíc korun,“ uvedl starosta Vratislav Rubeš.

autor/ka: Zuzana Vlková
zdroj: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/vitov20080703.html