Drobečková navigace

Úvod > Obec > Fotogalerie akcí > Uskutečněné akce 2011 > Žižická šlápota 2011

Žižická šlápota 2011

V sobotu 27.8.2011 se šla již tradiční šestá Žižická šlápota, konaná na závěr prázdnin.

První účastníci vycházeli v jednu hodinu z žižického hřiště směrem na Drnov. Na Drnově se asi ke 20 členné skupině přidali další 4 účastníci a mohlo se pokračovat do cíle trasy, což tentokrát byl bunkr na Drnově. V bunkru se buduje muzeum Studené války a protivzdušné obrany. V sobotu a v neděli se zde konali první mimořádné prohlídky nejprve bylo možné si prohlédnout transportéry a další vojenské auta a motorky. Poté si všichni vyslechli poutavé vyprávění majora, který zde sloužil. A poté se vydali na prohlídku části bunkru, který je v současné době zpřístupněná. Prošli jsme si technické místnosti a došli až do místnosti, kdes es řídil letový provoz.

Po prohlídce jsme se vydali zpět na hřiště, ale cestou se komplikovalo počasí. Dokonce začalo pršet a tak se pro účastníky pochodu vydala auta, která je odvezla zpět na hřiště. Na hřišti na nás již čekali účastníci krátkého okruhu, který je pro děti a jejich rodiče. I přes nepříznivé počasí si všichni účastníci akce rádi poseděli na hřišti a opekli si buřty. Každý z účastníků pochodu dostal tradiční medaili a děti omalovánky, pastelky a plyšáčka. Zároveń si každý účastník pochodu opekl vuřta. Letošního pochodu se zúčastnilo asi 49 účastníků.

Ti co se poté zdrželi na hřišti se mohli podívat na první zápas ročníku 2011/2012, kdy místnímu klubu byl soupeřem Sokol Olovnice. Zápas byl zahájen minutou ticha za hráče FK Žižice pana Josefa Hermanna, který náhle zemřel. Výkop zápasu patřil jeho dceři Jesice. FK Žižice tento zápas vyhrálo 3:1

Fotogalerie

Šlápota

Žižice X Olovnice