Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 28 54 81
 • 2. 2. 2018 0:23
  ochránce
  kácení dřevin, stromů...

  Vážení a milý spoluobčané,
  nedivme se, že se kácí ve velkém...
  Někdo potřebuje topné palivo a někomu se nelíbí stromy, keře.
  Tolik let trvalo stromkům, keříkům povyrůst, aby z nich byl hezký strom, keř a pak se někdo našel, kdo si na nich pochutnal. Není to více než logické?
  V ostatních (normálních) obcí , měst mají normální osazenstvo v zastupitelstvu.
  Komu není radno.....
  Možná by bylo nejlepší vykácet všechny stromy a keře a obec by byla ještě krásnější :)
  Krásný listnatý den


 • 2. 2. 2018 11:17
  starosta obce - Moderátor
  Re: kácení dřevin, stromů...

  Přeji krásný den z obce Žižice,
  škoda, že se ochránce stromů u svého příspěvku nepodepíše svým jménem. Poslední kácení v obci Žižice a Osluchov bylo z bezpečnostních důvodů. Dříve bývalo zvykem, že před každým domem byl krásný smrk či borovice. Souhlasím s tím, že dnes nejsou skoro nikde. Stromy kácíme z bezpečnostních důvodů a ne pro palivové dřevo! Každý majitel pozemku ze zákona zodpovídá za strom na svém pozemku.
  Již dnes víme, že se v obci Osluchov budou kácet další stromy, a to z bezpečnostních důvodů.
  Obec Žižice jenom nekácí, ale také vysazuje nové stromy a keře a v tomto trendu budeme pokračovat i nadále. V letošním roce čeká obec několik jubileí a je počítáno, s tím, že se v každé obci vysadí pamětní lípa.
  Rád bych shrnul co bylo na Žižicku za poslední léta vysázeno, není to malé číslo a určitě to není číslo konečné, tak tedy bez udání místa:
  bříza 12 ks, dub letní 8 ks, jabloň lesní 10 ks, javor klen 10 ks, javor mleč 15 ks, třešeň ptačí 15 ks, švestka 5 ks, jeřabina nejedlá 5 ks, jabloň okrasná 15 ks, javor babyka 26 ks, třešeň okrasná 4 ks, jeřáb ptačí 4 ks, bříza bílá převislá 1 ks, hloh obecný 3 ks, jeřáb muk 3 ks, lípa malolistá, velkolistá a jiné, celkem cca 85 ks a další stromy, které jsem opomněl. Keřů na Žižicku bylo vysázeno cca přes 2000 ks. Na některých místech jsou vysazovány i jehličnany.
  Kolik stromů bylo vykáceno na obecním pozemku, co jsem ve vedení obce, čili za 16 let? Odhaduji to tak na 60 stromů, nevím, zda je to hodně či málo.
  Vážení spoluobčané, možná se Vám to nezdá, ale každého stromu, který je třeba pokácet je mi moc a moc líto. Mám, ale i radost, že jsou na Žižicku lidičky, kteří sami vysazují stromy.
  No a ostatní obce? Pohybuji se i po okolních obcí a všímám si všeho co mají nového a zajímavého a věřte mi, že se kácí všude a to hlavně jehličnany, které se dříve všude vysazovaly. Od doby vysazení nám jehličnany vyrostly a protože jsou čím dál častěji velké vichry, tak je nutné je kácet. A nebo můžeme s kácením stromů počkat až se něco stane…
  Důležité je, vysazovat opět nové stromy a to se na našem krásném Žižicku děje.

  Děkuji za přečtení a jsem s pozdravem starosta Žižicka.


 • 2. 2. 2018 16:19
  Joska
  Re: kácení dřevin, stromů...

  Přečetl si autor svůj příspěvek? Řekl bych, že spadá do kategorie starostlivých aktivistů (členů různých sekt), kteří musí chránit všechno, na co se jen podívají. A hlavně potřebují vyvolat pozornost. V normálních dobách, kdy ještě neexistovala starostlivost všech o všechno, hlavně ale o to, čemu dotyčný nerozumí, stačilo říct: "A ty mě taky!" A bylo vymalováno.


 • 7. 2. 2018 20:24
  Petr
  Re: kácení dřevin, stromů...

  Díky takovým ekologům, aktivistům a ochráncům se výstavba D8 zpozdila o řadu let a lidem v obcích, kudy vedle objízdná trasa dosti zkomplikovala a znepříjemnila život. Když pořádně zafouká vítr a nějaký strom to zlomí nebo vyvrátí a nedej bože to na někoho spadne tak už bude pozdě. Tito rádoby "ekologové" moc nepřemýšlí a život všeho živého je jim přednější před lidskou bezpečností. Já mám přírodu rad, mrzí mě že jsem už nemohl vidět žižickou lípu, kterou vichřice v březnu 2008 vyvrátila, zásadně topím výhradně dřevem protože je to nejekologičtější a nepalím odpadky jako někteří spoluobčané. Ale tak sakra přemýšlejte lidi alespoň selským rozumem, když od těch stromů hrozí obecní ohrožení, tak se to musí pokácet. A navíc jak už napsal pan starosta, obec více vysazuje než kácí :-) . Proč mě přijde ze tohle obecní diskusní forum je akorát plný rejpalů a nespokojených lidí. Avšak podepíše se jen malo kdo :D . Jinak ten nápad s výsadbou té lípy v obci je prima, jen tak dál :-) .


 • 29. 1. 2018 17:13
  Jan Žďárský
  Osluchov - stromy

  Dobrý den
  Chtěl bych se zeptat na důvod pokácení jehličnatých dřevin v parčíku v Osluchově, popřípadě zda-li je nějaký další záměr. Ptám se pouze informativně.

  Děkuji za odpověď
  Žďárský


 • 30. 1. 2018 11:02
  starosta obce - Moderátor
  Re: Osluchov - stromy

  Přeji krásný den z obce, ke kácení došlo z bezpečnostního hlediska. Projednáno na ZO 11/2017. Káceno bylo též v k. ú. Žižice.


 • 20. 1. 2018 18:35
  Vojtěch
  Budova lehkého opevnění vz.37

  Dobrý den,
  omlouvám se pokud tento dotaz již padl, ale je možnost návštěvy předválečného "bunkru" při příjezdu ze silnice 16 do Žižic? Patří tento objekt soukromníkovi, či je pouze potřebuje rekonstrukci a není přístupen? Na fotkách z roku 2011 a 2015 je volně přístupný a neoplocený.

  Děkuji.
  VK.


 • 26. 1. 2018 8:35
  Olda Břinda
  Re: Budova lehkého opevnění vz.37

  Dobrý den,
  Objekt LO vz. 37 - A120z je v rekonstrukci, zatím byla vyměněna jedna střílna a druhá společně s výdřevou se bude konat během tohoto roku. Každopádně přístup do tohoto bunkru je možný po domluvě... Stačí napsat email...


 • 26. 1. 2018 9:15
  Olda Břinda
  Re: Budova lehkého opevnění vz.37

  email: o.brinda@googlemail.com


 • 10. 12. 2017 23:06
  Petr
  Pilot RAV

  Zdravím, z dostupných zdrojů jsem se dozvěděl že v naší obci žil Josef Richter pilot RAF (Royal Air Force) ve druhé světové válce. Bohužel se mi nepodařilo zjistit vice informací, pouze narození a úmrtí (16.5.1911 - 6.12.1989). Ma obec více informací o tomto hrdinovi? Děkuji


 • 13. 12. 2017 12:54
  starosta obce
  Re: Pilot RAV

  Přeji krásný den z obce,
  ano pilot RAF p. Richtr žil v obci, také jsem nedokázal vyhledat žádné podrobnosti. Dle sdělení z města Slaný se připravuje kniha o letcích RAF, kteří nejsou tak známí.
  Jsem s pozdravem Rubeš


 • 20. 12. 2017 9:11
  Martin
  Re: Pilot RAV

  Kde bydlel tento pilot Josef RICHTER je mi znamo! Od svych rodicu vim, ze jsme zakoupili barak od RICHTERU, kdy jeden z jejich synu odesel za valky do Anglie.


 • 13. 10. 2017 20:44
  Joska
  Zkratka sem, zkratka tam...

  Tak jsem se dočetl:
  "Pozvánka SDH obcí Žižicka"
  Pardon, ale v celém textu jsem se nedozvěděl, co znamená SDH? Myslím oficiálně, ne, že si budu vymýšlet nebo se dohadovat. Přeji Hezký den!


 • 14. 10. 2017 14:28
  starosta obce - Moderátor
  Re: Zkratka sem, zkratka tam...

  Přeji krásný den z obce Žižice,
  Zkratka SDH znamená sbor dobrovolných hasičů


 • 12. 10. 2017 11:41
  Skládka
  Skládka

  Dobrý den, chtěl bych se optat jak to bude s černou skládkou mezi Zvoleněvsí a Osluchovem. Zde je už nějaký čas pixla, ze které vytéká neznámá látka. Našel jsem zde i mrtvé ryby. Válejí se zde i pytle s odpadky. Kolem chodí lidé s dětmi a psi. Děkuji.


 • 24. 7. 2017 16:15
  Petr
  Semafor

  Dobrý den, zajímalo by mě zda je pravda že při výstavbě semaforu v Luníkově zapomněli k semaforu přivést elektrický proud a proto není do teď zapojen. Pokud to není pravda, tak se chci zepat proč není ještě zapojen. Díky.


 • 24. 7. 2017 16:29
  starosta obce
  Re: Semafor

  Přeji krásný den z obce,
  tuto situaci řešíme již měsíc s Čezem. Žádost o připojení byla v pořádku v žádosti byl zaškrtnut hlavní jistič 20 A. Odběr byl zaškrtnut neměřený a to nelze. Po dnešním 5 jednání je dán Čezem termín montáže elektroměru kolem 10. srpna. Zkouška semaforu je hotova.Tak zatím musíme vydržet. Děkujeme.


 • 15. 6. 2017 21:20
  Joska
  Zeleň v popelnicích

  Tak nevím, jestli si děláte z lidí legraci, nebo jak? Fakt předpokládáte, že někdo, kdo nemá jinou možnost, naloží zelený odpad do dvoukoláku a poveze ho třeba z Drnova (Osluchova, Luníkova, do kontejneru v Žižicích? (Podotýkám, že mám kompost a zelený odpad do popelnice nedávám.) Co třeba dát kontejnery na zelený odpad i do těchto obcí? Argumenty, že nejsou finance, neberu...


 • 16. 6. 2017 6:46
  starosta obce
  Re: Zeleň v popelnicích

  Přeji krásné ráno z obce,
  přesně jsem čekal, že budete první diskutující, tento systém je již zaveden přes rok a do kontejneru jezdí lidičky ze všech obcí. Další možností je mít doma svůj koutek(také jej mám), někdo využívá zemědělská hnojiště. Zeleň do popelnic nepatří a je třeba fakt začít snižovat náklady na odvoz popelnic. Obec doplácí na 1 popelnici cca 200,-Kč. Všem děkuji za pochopení a věřím, že všichni začneme lépe třídit odpad. Možnosti od obce máme, jenom někteří si řeknou, když platím, tak dám do popelnice všechno. Je to jasně vidět kolik, který RD má v pátek vyndaných popelnic.


 • 19. 6. 2017 13:03
  občan
  Re: Zeleň v popelnicích

  Dobrý den všem,
  Joska mi mluví úplně z duše :)
  Sice mám kompostér u domu,ale kdo nemá,tak přece nebude s každou slupkou od banánu chodit na hřiště,pane starosto!Myslím,že si to opravdu moc usnadňujete!Co takhle jednou začas a zvlášť v tomto období,kdy každý pracuje na zahradě a zeleného odpadu má hafo,tak dát hnědý kontejner na náves,vyhlásit rozhlasem,lidi to budou mít blíž a nebudou házet do popelnic a je po ptákách!
  Nevymlouvejte se,že je to drahé, v jiných obcích to funguje,to opravdu neberu stejně jako Joska.
  Jo,zdravím Josku,i když ho neznám.
  Občan


 • 24. 2. 2017 20:53
  Občan
  Občan Žižic

  Dobrý den,
  kdy budou chodníky v Žižicích?
  Děkuju


 • 9. 3. 2017 7:17
  starosta obce - Moderátor
  Re: Občan Žižic

  Přeji krásný den z obce Žižice,
  chodníky v obci Žižice. V současné době jsou zahájeny úkony na tomto velmi složitém projektu. Jedná se o Bezpečnostní chodníky a nové osvětlení v celé obci při komunikaci ve zprávě Středočeského kraje, včetně úseku komunikace 1/16 nad hřištěm. Předpokládané ukončení projektu, kdy bude vydáno stavební povolení je během roku 2018. Na tento projekt by Obec požádala o dotaci z Evropské unie program IROP.


 • 14. 2. 2017 18:19
  Joska
  K opravě

  Na úřední desce by si zasloužilo opravu:

  Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

  agenda-aktualizace - neznámý vlastníci pozemků na celém Žižicku...


Novější 1 3 28 54 81

Přidat komentář

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zizice.cz

Registrujte se zde

 

Odkazy

kr-stredocesky.cz

http://zizice.cz/czech-point

http://www.facebook.com/Zizice

http://www.infoslany.cz/

logo-fkzizice.png

Webmaster

Máte-li připomínky ke vzhledu či obsahu webových stránek, prosím kontaktujte

www

jindra@rubes.eu

TOPlist
patička