Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 28 54 81
 • včera v 23:06
  Petr
  Pilot RAV

  Zdravím, z dostupných zdrojů jsem se dozvěděl že v naší obci žil Josef Richter pilot RAF (Royal Air Force) ve druhé světové válce. Bohužel se mi nepodařilo zjistit vice informací, pouze narození a úmrtí (16.5.1911 - 6.12.1989). Ma obec více informací o tomto hrdinovi? Děkuji


 • 13. 10. 2017 20:44
  Joska
  Zkratka sem, zkratka tam...

  Tak jsem se dočetl:
  "Pozvánka SDH obcí Žižicka"
  Pardon, ale v celém textu jsem se nedozvěděl, co znamená SDH? Myslím oficiálně, ne, že si budu vymýšlet nebo se dohadovat. Přeji Hezký den!


 • 14. 10. 2017 14:28
  starosta obce - Moderátor
  Re: Zkratka sem, zkratka tam...

  Přeji krásný den z obce Žižice,
  Zkratka SDH znamená sbor dobrovolných hasičů


 • 12. 10. 2017 11:41
  Skládka
  Skládka

  Dobrý den, chtěl bych se optat jak to bude s černou skládkou mezi Zvoleněvsí a Osluchovem. Zde je už nějaký čas pixla, ze které vytéká neznámá látka. Našel jsem zde i mrtvé ryby. Válejí se zde i pytle s odpadky. Kolem chodí lidé s dětmi a psi. Děkuji.


 • 24. 7. 2017 16:15
  Petr
  Semafor

  Dobrý den, zajímalo by mě zda je pravda že při výstavbě semaforu v Luníkově zapomněli k semaforu přivést elektrický proud a proto není do teď zapojen. Pokud to není pravda, tak se chci zepat proč není ještě zapojen. Díky.


 • 24. 7. 2017 16:29
  starosta obce
  Re: Semafor

  Přeji krásný den z obce,
  tuto situaci řešíme již měsíc s Čezem. Žádost o připojení byla v pořádku v žádosti byl zaškrtnut hlavní jistič 20 A. Odběr byl zaškrtnut neměřený a to nelze. Po dnešním 5 jednání je dán Čezem termín montáže elektroměru kolem 10. srpna. Zkouška semaforu je hotova.Tak zatím musíme vydržet. Děkujeme.


 • 15. 6. 2017 21:20
  Joska
  Zeleň v popelnicích

  Tak nevím, jestli si děláte z lidí legraci, nebo jak? Fakt předpokládáte, že někdo, kdo nemá jinou možnost, naloží zelený odpad do dvoukoláku a poveze ho třeba z Drnova (Osluchova, Luníkova, do kontejneru v Žižicích? (Podotýkám, že mám kompost a zelený odpad do popelnice nedávám.) Co třeba dát kontejnery na zelený odpad i do těchto obcí? Argumenty, že nejsou finance, neberu...


 • 16. 6. 2017 6:46
  starosta obce
  Re: Zeleň v popelnicích

  Přeji krásné ráno z obce,
  přesně jsem čekal, že budete první diskutující, tento systém je již zaveden přes rok a do kontejneru jezdí lidičky ze všech obcí. Další možností je mít doma svůj koutek(také jej mám), někdo využívá zemědělská hnojiště. Zeleň do popelnic nepatří a je třeba fakt začít snižovat náklady na odvoz popelnic. Obec doplácí na 1 popelnici cca 200,-Kč. Všem děkuji za pochopení a věřím, že všichni začneme lépe třídit odpad. Možnosti od obce máme, jenom někteří si řeknou, když platím, tak dám do popelnice všechno. Je to jasně vidět kolik, který RD má v pátek vyndaných popelnic.


 • 19. 6. 2017 13:03
  občan
  Re: Zeleň v popelnicích

  Dobrý den všem,
  Joska mi mluví úplně z duše :)
  Sice mám kompostér u domu,ale kdo nemá,tak přece nebude s každou slupkou od banánu chodit na hřiště,pane starosto!Myslím,že si to opravdu moc usnadňujete!Co takhle jednou začas a zvlášť v tomto období,kdy každý pracuje na zahradě a zeleného odpadu má hafo,tak dát hnědý kontejner na náves,vyhlásit rozhlasem,lidi to budou mít blíž a nebudou házet do popelnic a je po ptákách!
  Nevymlouvejte se,že je to drahé, v jiných obcích to funguje,to opravdu neberu stejně jako Joska.
  Jo,zdravím Josku,i když ho neznám.
  Občan


 • 24. 2. 2017 20:53
  Občan
  Občan Žižic

  Dobrý den,
  kdy budou chodníky v Žižicích?
  Děkuju


 • 9. 3. 2017 7:17
  starosta obce - Moderátor
  Re: Občan Žižic

  Přeji krásný den z obce Žižice,
  chodníky v obci Žižice. V současné době jsou zahájeny úkony na tomto velmi složitém projektu. Jedná se o Bezpečnostní chodníky a nové osvětlení v celé obci při komunikaci ve zprávě Středočeského kraje, včetně úseku komunikace 1/16 nad hřištěm. Předpokládané ukončení projektu, kdy bude vydáno stavební povolení je během roku 2018. Na tento projekt by Obec požádala o dotaci z Evropské unie program IROP.


 • 14. 2. 2017 18:19
  Joska
  K opravě

  Na úřední desce by si zasloužilo opravu:

  Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

  agenda-aktualizace - neznámý vlastníci pozemků na celém Žižicku...


 • 19. 11. 2016 17:37
  Joska
  Za cedulí "Konec obce" začíná divočina...

  ...tak ať vás ani nenapadne jít třeba k rybníku!
  V "Kladenském deníku" jsem se dočetl mimo jiné:
  "...nelze než doporučit věnovat pozornost oznámením o konání honů, na které můžeme narazit buď na okraji lesa, nebo na webových stránkách obcí, honiteb a mysliveckých sdružení."
  Je sobota dopoledne, u rybníka ran jak "U Verdunu", ale nějak se mi nedaří najít upozornění na konání honu na stránkách obce...


 • 22. 11. 2016 6:20
  starosta obce
  Re: Za cedulí "Konec obce" začíná divočina...

  Přeji krásné ráno z obce,
  Myslivecké sdružení Žižice, dle včerejšího zjištění na Měú Slaný, odbor životní prostředí mají hony řádně nahlášené a též jsou nahlášené na Policii ČR. Tímo mají své povinnosti splněné dle zákonů ČR.


 • 17. 10. 2016 12:26
  starosta obce
  cena popelnic a revize kotlů

  Přeji dobrý den z obce Žižice,
  cena popelnic - je již několik let 500,-Kč na osobu a rok.
  Revize kotlů - právě probíhá sběr zájemců na obci.


 • 12. 10. 2016 9:06
  Petr
  cena popelnic + revize kotlů

  Dobrý den, chtěl bych se informovat kolik je roční cena vývozu popelnic v obci Žižice. A zda obec nebude objednávat kominictví, kvuli povinné revizi kotlů na tuhá paliva, která musí být provedena nejpozději do konce tohoto roku. Děkuji.


Novější 1 3 28 54 81

Přidat komentář

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zizice.cz

Registrujte se zde

 

Odkazy

kr-stredocesky.cz

http://zizice.cz/czech-point

http://www.facebook.com/Zizice

http://www.infoslany.cz/

logo-fkzizice.png

Webmaster

Máte-li připomínky ke vzhledu či obsahu webových stránek, prosím kontaktujte

www

jindra@rubes.eu

TOPlist
patička