Na žižickém rybníku se objevila podivná plavidla

28.6.2009

Žižice /FOTOGALERIE/ - Hladinu brázdily sedačka z pet lahví, formule, pivní pomoc, pirátská loď nebo obývací pokoj.

I když letní počasí vypadá trošku jinak, přilákala sobotní neckiáda v Žižicích jak účastníky o zdolání žižické „louže“, tak velký zájem diváků.
Hladinu brázdily opravdu originální kousky. Sedačka z pet lahví, formule, pivní pomoc, pirátská loď, obývací pokoj a dokonce i popelnice, která měla i díky Miroslavu Grünwaldovi, coby ošklivé bábě, největší úspěch ze strany diváků, což potvrzoval neustálý smích.

„Většinou mě taková myšlenka napadne v hospodě, nikdo mě přemlouvat dlouho nemusí. Chci ukázat, že i v padesáti letech se dá dělat sranda, že nemusím jen doma dřepět na zadku. Popelnici jsem nezkoušel a taky se mi to vymstilo. Nebyl jsem vyvážený, tak mě kluci museli doplnit vodou. A jestli půjdu pod hladinu? Nevím. Tady jsem se jako kluk naučil plavat a troufám si říct, že to platí pro devadesát devět procent místních dětí,“ řekl Miroslav Grünwald.

A jak jeho plavení dopadlo? Nakonec nedobrovolně skončil pod hladinou i se svým kamarádem. Pro kapry to musel být šok, jindy klidná, tichá hladina se proměnila na rozbouřený záliv. „Jsou tam kapři i barevní, nad padesát centimetrů, kolem třiceti kusů, a líni, ti se dokonce vytřeli. Jak mám volno, sedím na rybách. Mám kapitální úlovek z lázní Toušeň, kapra 19,90 kilogramu a 101 centimetrů,“ pochlubil se vášnivý rybář Radek Zelinka, který šéfuje místnímu hostinci a zároveň se stará o rybník.

„Neckiáda je myšlenkou pár bláznů. Škoda, že chodí jedni a ti samí. Myslel jsem, že bude víc plavidel, ale je špatné počasí. Dnes přišli s plavidly rodiny Grünwaldova, Lindova, Novákova, Rovenských, Hořejších a další. Naše rodina se zúčastňuje jen nafukovacím člunem. Plavidlo nedalo žádnou práci, jen se to nafouklo. Máme připravené pro děti sladkosti a medaile, pro dospělé něco ostřejšího. Naši občané se zúčastňují podle potřeb obce různých brigád, hlavně úklidu. Počítáme, že rybník v budoucnu zkrášlíme nějakými květinami, uděláme kašnu a osvětlíme, aby nehyzdil náves, a novou budovu v blízkosti, kde bude soukromý domov důchodců,“ řekl starosta obce Vratislav Rubeš.

autor: Břetislav Kostka
převzato ze stránek: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/neckiadazizce20090628.html

 

 

 

 

Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.zizice.cz

Registrujte se zde

Rezervace hřiště

rezervace-hriste.jpg 

Odkazy

kr-stredocesky.cz

http://zizice.cz/czech-point

http://www.facebook.com/Zizice

http://www.infoslany.cz/

domov-slany.png

logo-fkzizice.png

Webmaster

Máte-li připomínky ke vzhledu či obsahu webových stránek, prosím kontaktujte

www

jindra@rubes.eu