Drobečková navigace

Úvod > Obec > Fotogalerie akcí > Uskutečněné akce 2012 > Dětský den Žižicka 2012

Dětský den Žižicka 2012

Dětský den Žižicka byl až na drobné změny každoročně stejný. Letošní, který se konal 9.6.2012 byl odlišný a to nejen místem, vše se konalo u objektu lehkého opevněný vzor 36/A – nejlépe zachovaný objekt v ČR, ale i pojetím jednotlivých disciplín. Disciplíny letos poprvé nikdo nehodnotil. Iniciativu museli převzít rodiče a ukázat popř. si disciplínu zkusit společně se svým dítětem. Soutěže, které byli pro děti a jejich rodiče připraveny: skok v pytli, hod na cíl, chytání ryb nebo odpočinkové malování.

A když už vše bylo splněné, tak byl ten pravý čas si prohlédnout bunkr, popř. přistavená vozidla – Ještěrka – samohybný protiletadlový dvojkanon nebo se podívat do polní kuchyně, kterou přivezl UAZ 4698 a kde se připravoval buřtguláš, který všem chutnal.

Po občerstvení se všichni odebrali na nedalekou louku, kde byly připraveny další vojenská vozidla, která děti svezla. Byly zde doprovodné vozidla – PV3S, ZIL 130 a taky jedno bojové vozidlo – obrněný transportér 64/R2-SKOT.

Děkujeme všem přítomným za účast a velké díky patři i Vojenskému skanzenu Smečno, který přivezl 3 vozidla a společnosti Terra Prosperita, která zapůjčila 2 vozidla.

Technika na dětském dni Žižicka

Kasárna Drnov

  • vojenské vozidlo PV3S
  • vojenské vozidlo ZIL 130 – možnost svezení po louce

Vojenský skanzen Smečno – kolová vozidla

  • Ještěrka – samohybný protiletadlový dvojkanon
  • Obrněný transportér OT – 64/R2 SKOT – možnost svezení po louce
  • Terénní vozidlo UAZ 4698
  • Polní kuchyně

Pevnost LO vz. 36/A je jedním z nejlépe zrekonstruovaných objektů v Česku

Fotogalerie