Drobečková navigace

Úvod > Pro lidi > Napsali o Žižicku > DOŠLO NA NAŠI ADRESU: Nevím, co k tomu rozhodčího vedlo

DOŠLO NA NAŠI ADRESU: Nevím, co k tomu rozhodčího vedlo

8.10.2009

Zlonice - Byl jsem přítomen utkání III. třídy, skupiny B, mezi FK Žižice a SK Zlonice (2:2), které řídil rozhodčí Švagr. Rád bych předem uvedl, že jsem členem výboru zlonického klubu.  Přes všechny emoce, jež mou osobou dosud jímají, se snažím jeho výkon objektivně zhodnotil.

Výsledkem je, že za celou svoji aktivní hráčskou kariéru jsem se nesetkal s tak jednostranně vedeným utkáním. To, co předvedl s naším mužstvem, se rovnalo vraždění neviňátek. Zlonice v konečném účtování obdržely osm žlutých karet a dvě červené.

Od první minuty jsem byl svědkem podivného rozhodování a výkladu pravidel. Ať se jednalo o posuzování osobních soubojů, ofsajdových situací, opačně posouzených autových vhazování či rohových kopů. Vše vyrcholilo opakovaným pokutovým kopem, vyloučením našich hráčů, nekonečným nastavením a absencí červené karty pro domácího hráče, který ve vápně v závěru strhl unikajího útočníka.

Opět jdeme před disciplinární komisi OFS, kde jsme již stálými zákazníky a těžko budeme hledat argumenty k obhajobě, když z minulosti tam nemáme dobrý kredit a v zápise jsou uvedeny jiné skutečnosti. Dnes však naše hráče obhajuji, neboť k vyloučením došlo neprávem. Když už i staří fotbaloví harcovníci říkají, že ani oni se s něčím podobným nesetkali, kladu si otázku, jak je to možné.

Co jsme komu udělali? Všichni hrají fotbal pro pobavení, a pak přijde člověk jako rozhodčí Švagr a máte chuť se na všechno vykašlat. Pořídit videozáznam, nevěřili by funkcionáři řídícího orgánu vlastním očím. Co rozhodčího vedlo k jednostrannému rozhodování, ví jenom on sám. Zasvěcení naopak tuší, odkud vítr fouká. Je smutné, že se podobné věci dějí v nejnižších soutěžích a ještě k tomu už v 6. kole!

Ve vedení ČMFS se toho dost změnilo, ale bohužel u nás dole ne. Praktiky poškozující fotbal přetrvávají. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale vy, páni funkcionáři, kteří to podporujete, věřte, že jednou přijde řada i na vás. Pak si nasypte popel na hlavu a nikde nebrečte, protože jste to vy, kteří to umožnili.

Tomáš SMETANA, místopředseda SK Zlonice
převzato ze stránek: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/dopis20091008.html