Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > FK Žižice > FK Žižice (stare)

Fotbalový klub Žižice

Fotogalerie Rozlosování OFS Kladno

Historie

Psal se rok 1961 kdy vznikla malá fotbalová jedenáctka v obci Žižice, vesnice mezi městy Slaný a Velvary. O rok později přihlášená do soutěže řízená OF ČSTV Kladno. Naše TJ nesla v názvu JZD, kde jsme získali velmi dobrého a prosperujícího patrona. Za dobré spolupráce jak JZD a ČSTV Kladno, byla postupně založena mládežnická družstva žáků a dorostu.

Nesmíme opomenout oddíly ledního hokeje, stolního tenisu a odbíjené. Oddíly cestovali na zápasy autobusy místního JZD zdarma. V silném věkovém ročníku dorostu, postoupil oddíl až do krajského přeboru. Po skončení dorosteneckého věku přešla většina hráčů do prvního mužstva a vykopala postup do druhé třídy okresního přeboru na hřišti v Klobukách.

V roce 1964 byla družba mezi okresy Kladna a Brandeburgem(NDR). Po vzájemné dohodě s ČSTV jsme navázali sportovní styk s TJ Libegerade a později BSG Traktor Dausdorf. Tato sportovní klání trvala až do roku 1968 kdy byla ukončena. V roce 1972 oddíl navázal na dobrou a kamarádskou partu s oddílem Sklárny Nižbor okres Beroun a s oddílem Prosmyky okres Litoměřice. Na závěr nesmíme opomenout turnaj žáků o Lidický pohár, kde hrálo finále.

Současnost

V současné době se náš oddíl přejmenoval na FK Žižice, mužstvo dospělých hraje třetí třídu. Mladší žáci kopou okresní přebor. Máme navázané přátelské vztahy s mužstvem Mezna okres Tábor, navzájem si navštěvujeme své turnaje. Již čtyřikrát jsme sehráli zápasy s mužstvem staré gardy Sparta Praha. V roce 2005 jsme sehráli zápas s mužstvem Amfora Praha. Pravidelně poslední léta o memoriál sehraje výběr Žižicka zápas s Rádiem Relax.

Rok 2006

Do nové soutěže 2006 - 2007 bude " A " mužstvo kopat III. třídu sk. B, žáci budou hrát okresní soutěž skupinu B, nově je založen mladší dorost.

Úmyslně neudávám jména těch, kteří se po celou dobu podíleli na chodu celé TJ a nelze na některé zapomenout jako na vybudování překrásného areálu a stánku.

Rok 2008

FK Žižice v sezoně 2008 - 2009 má dvě mužstva. Dospěláci hrají III. třídu a dorost okresní soutěž. Hlavní a podstatná změna se udála ve složení výboru.

Nové složení výboru: předseda - Podrazký Pavel, sekretář - Sojka Václav, pokladník Krakeš Jan, čl. výboru, Grűnwald Miloslav, Krakeš Jan, Grűnwald David, Svoboda Václav. V současné době to vzal nový výbor pevně do opratí a začlo se opět pracovat na areálu.

Za předešlého vedení se poslední dva roky skoro nic nedělalo. Tak budeme věřit, že tento elán vydrží. Je naplánováno hodně změn na celém areálu.