Drobečková navigace

Úvod > Pro lidi > Napsali o Žižicku > FOTO: Dva kamiony havarovaly u Luníkova, jeden z nich shořel

FOTO: Dva kamiony havarovaly u Luníkova, jeden z nich shořel

Luníkov – Provoz na silnici ze Slaného do Velvar se v pátek odpoledne na několik hodin zastavil. Příčinou byla nehoda dvou kamionů u Luníkova. Jeden z nákladních automobilů po nárazu zcela shořel. Jen zázrakem nebyl při havárii nikdo zraněn.

Nehoda a požár kamionu u Luníkova na silnici I/16Nehoda a požár kamionu u Luníkova na silnici I/16Nehoda a požár kamionu u Luníkova na silnici I/16Nehoda a požár kamionu u Luníkova na silnici I/16 Další 2 fotografie Pravděpodobnou příčinou kolize bylo podle policistů nedodržení bezpečné vzdálenosti. Jak Kladenskému deníku řekla mluvčí policie Michaela Nováková, jedenatřicetiletý řidič tahače Volvo s návěsem narazil zezadu do kamionu téže značky převážejícího dřevo. Za jeho volantem seděl osmačtyřicetiletý šofér.

„Nákladní automobil vzadu zcela shořel, včetně návěsu, vozidlo vepředu bylo ohněm také částečně poničeno. Vzniklá škoda je předběžně odhadnuta na sedm set tisíc korun. Požití alkoholu před jízdou bylo u obou řidičů vyloučeno," uvedla mluvčí policie.

Jen o několik kilometrů dál, poblíž sjezdu na Uhy a Chržín,l se přitom v polovině dubna stala jiná nehoda dvou kamionů. Ta však měla po čelním střetu vozidel tragické následky. Oba řidiči při ní zahynuli.

„Jeden z vozů vjel pravděpodobně z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s druhým nákladním automobilem," informovala tehdy k havárii další mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Autoři: Robert Božovský, Kateřina Husárová

Převzato z: http://kladensky.denik.cz/nehody/dva-kamiony-havarovaly-u-lunikova-jeden-z-nich-shorel-20120504.html