Drobečková navigace

Úvod > Pro lidi > Napsali o Žižicku > FOTOGALERIE: O obřím komplexu v Drnově stále jednají

FOTOGALERIE: O obřím komplexu v Drnově stále jednají

15.4.2009

Drnov - Z někdejší protiraketové základny v Drnově u Slaného se ozývá střelba. Lidi zajímá, co se tam vlastně děje.

Dobrovolný svazek obcí čtyř obcí Slánska - Terra Prosperita, který již třetím rokem vlastní objekty protiraketové základny v Drnově u Slaného, stojí nyní před dalším zásadním rozhodnutím.

Kvůli tomu, že dvaadvacetihektarový pozemek s původními budovami je potřeba smysluplně využít a nejčastěji se vstupu domáhají pouze návštěvy zlodějů, zvažují dlouhodobě členové svazku, pro kterou z variant se rozhodnout. Buď obří komplex poskytnou k pronájmu některému podnikatelskému subjektu nebo bude areál nadobro odprodán. Kvůli tomu se v uplynulých dnech uskutečnilo několik důležitých schůzek, jež nakonec nedopadly s pozitivním výsledkem. Budoucnost obřího komplexu je tak stále ještě otevřená.

„V letošním roce jsme absolvovali řadu jednání směřujících k tomu, že jsme měli podepsat první smlouvu. Ta se týkala pronájmu části plochy na první etapu budování fotovoltaické elektrárny. Z toho bohužel sešlo, protože mateřská firma, která měla stavbu uskutečnit, pozastavila v důsledku světové krize všechny velké investice ve střední Evropě. Nyní jsme oslovili dalšího investora, s nímž se jednání přímo v areálu uskutečnilo ve středu odpoledne,“ řekl Kladenskému deníku místostarosta Slaného Jaroslav Hložek.

Zda v základně najde místo textilní továrna, hotelový a rekreační komplex, výrobce stavebního materiálu nebo jiný subjekt je stále malým tajemstvím.
Pravdou zůstává, že veškeré změny je potřeba provést co nejdříve, dokud budovy zcela nezchátrají a nerozkradou je zloději.

„Je fakt, že se tu občas ozývá výstražná střelba, ale to jen proto, že ochranka je bedlivá a každého nezvaného návštěvníka včas odežene. Že by se tam kradlo, se mi nezdá,“ uvedl starosta sousedních Žižic a člen Terry Prosperity Vratislav Rubeš.
Přestože ne všichni členové dobrovolného svazku s navrhovanými plány potenciálních investorů souhlasí, jsou nakonec většinou zajedno a rozumnému řešení se prý bránit nebou.

„Máme i svoje nápady a myšlenku vystavění sluneční elektrárny jsme nadobro neopustili, i když by ji nakonec uskutečnil třeba někdo jiný, ale jestli většina rozhodne jinak, proti nebudeme,“ nechal se slyšet jeden ze starostů.

autor/ka: Kateřina Husárová
převzato ze stránek: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/drnov20090415.html