Drobečková navigace

Úvod > Pro lidi > Grantové a dotační tituly > Jednota Žižice

Jednota Žižice

Tuto budovu odkoupila v roce 2003 obec Žižice. Po dlouhých debatách zastupitelstvo rozhodlo takto: ve spodní části  -  nová restaurace a menší krámek. Dále bude dostavěno patro a podkroví, kde vznikne 8 malometrážních bytů. Na jaře roku 2005 Obec požádala na Ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci na tuto stavbu. V měsíci květen nám přišla záporná odpověď.

 U této budovy dochází k podstatné změně zastupitelstvo v roce 2006 rozhodlo takto: Realizovat se bude pouze spodek, čili nová restaurace a menší krámek. Výběrové řízení, ale bylo provedeno na celou stavbu. Stavba bude zahájena v měsíci duben 2006. Výběrové řízení vyhrála firma FISA Slaný. 

Protože došlo ke změně realizaci stavby, tak se nyní upravují plánky. Stavba bude zahájena začátkem června 2006. Přestavba byla zahájena 11.6. 2006. Pokud bude probíhat vše v pořádku podzim 2006 bude hotovo. 

Může se zdát, že přestavba na moderní pohostinství je naprosto zbytečná akce. Musíme věřit, že do nového pohostinství začneme chodit všichni co nyní využíváme služeb jak motorestu Vítov, tak bistra Luníkov. Obec Žižice začne pořádat různé akce, aby toto zařízení vzešlo ve známost nejen Žižičáku, ale i velkého okolí. Dále se domníváme, že Žižicko si zaslouží mít vlastní kulturní stánek. Bude velice záležet na obsluze tohoto zařízení. Obec Žižice věří, že vložené peníze do přestavby budou dobře investovány. Čas nám ukaže jak dopadneme. Jako vzor si můžeme vzít pohostinství obce Královice.

Obec si na tuto přestavbu bude brát úvěr ve výši 2,000.000,- Kč. Po dostavbě bude současná hospoda prodána a peníze budou použity na novou restauraci.Celková cena dle smlouvy je 4.650,855,-Kč.

Tato hospůdka byla slavnostně otevřena v prosinci 2006. K dnešnímu dni je zde již třetí nájemce a tak budeme věřit, že tato stavba bude mít pro naše obce přínos.

 

Budova před rekonstrukcí:

Jednota

jednota

jednota

jednota

jednota

jednota

Plánky rekonstrukce:

pohled z boku pohled zepředu

patro

přízemí

Budova v rekonstrukci:

hospoda

jednota

jednota

jednota

jednota

jednota

jednota

 

Budova po rekonstrukci

hospoda

hospoda

hospoda