Drobečková navigace

Úvod > Pro lidi > Napsali o Žižicku > Na Kladensku policie ukončila nepovolenou technoparty

Na Kladensku policie ukončila nepovolenou technoparty

Policie ukončila v sobotu po dohodě s pořadateli nepovolenou technoparty v obci Drnov nedaleko Slaného na Kladensku. Na technoparty se sjelo kolem 150 lidí. Lidé z nedaleké obce Žižice si stěžovali na hlasitou hudbu a rušení nočního klidu.

2. 9. 2006 16:58 - NERATOVICE/KLADNO

Starosta obce Žižice v sobotu ráno požádal policii o zákrok. Policisté sice byli připraveni použít zákonné prostředky v případě, že by technoparty dále pokračovala, ale podle kladenské policejní mluvčí to  nebylo potřeba.

"Policie je sice ještě na místě, ale akce je u konce a účastníci odjíždějí pryč," řekla mluvčí v sobotu odpoledne. Policie podle ní nezaznamenala žádné vážné porušení zákona.

Ve středních Čechách ukončila policie nelegální technoparty i před týdnem. V lesích u obce Doubek se jí účastnilo asi 200 lidí.

Pobouření veřejnosti vyvolal loni zákrok policistů proti technoparty CzechTek u Tachova, při němž byly zraněny desítky technařů i policistů. Letošní CzechTek, který se legálně konal ve vojenském prostoru Hradiště, se obešel bez větších problémů.

autor článku: novinky.cz
Převzato ze stránek: http://www.novinky.cz/clanek/94684-na-kladensku-policie-ukoncila-nepovolenou-technoparty.html

Článek lze shlédnout i na: http://czechtek.bloguje.cz/388494-policie-ukoncila-freeparty-nedaleko-slaneho-novinky-cz-.php