Drobečková navigace

Úvod > Pro lidi > Napsali o Žižicku > Pohár putoval do Zvoleněvsi

Pohár putoval do Zvoleněvsi

8.7.2007
 
Už po  29. se v Žižicích hrál fotbalový Memoriál Miroslava Maxi.  O vítězi rozhodlo až  poslední utkání mezi Zvoleněvsí a Zlonicemi.

Prvně jmenovaným stačila k triumfu remíza, zatímco jejich soupeř musel vyhrát.  Snahu Zlonických byla velká, narazili však na všemi mastmi mazaného soka, který využil služeb několika hráčů Velvar, byť povětšinou se zvoleněveskou minulostí. Protřelí harcovníci  také rozhodli. Vedral uposlechl výzvu Cestra, který si posléze vychutnal brankáře Kostku.  Tím zařídil,  že Zloničtí  loňský primát neobhájili. Zvoleněves se tak mohla radovat z první příčky i malé pomsty za dvě mistrovské derby–prohry s Žižicemi, které doma skončily až třetí.
Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen žižický Podrazský, o pomyslnou korunu  pro nejpřesnějšího střelce svedli rozstřel čtyři dvougóloví. Vítězem se stal autor nejdůležitější branky turnaje, zvoleněveský Cestr.
Do pohodového klání dobře zapadly i  hlášky hlasatele a sekretáře Žižic Václava Sojky. Asi nejvydařenější bylo upozornění směřované majiteli jednoho psa. Prý aby si svého miláčka umravnil, poněvadž obtěžuje pomezního rozhodčího!
Výsledky: Slavoj Zvoleněves – Zlonice 1:0 (1:0, Cestr),  Žižice  1:0 (1:0, Plzák),   Klecany 5:1 (2:0, Patócz 2, Kvasnička, Šaroch, Cestr – Franta).  SK Zlonice – Žižice 1:1 (0:1,  M. Špeta – Podrazský), Klecany  3:0 (1:0, Demeter, Švarc, Beránek).  FK Žižice – Ahold Klecany  4:2  (2:1, Grünwald 2, Podrazský, Zd. Dvořák –  Falta, Kuric).

autor článku: Jiří Nagy
Převzato ze stránek: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/zizicesvedcilisousedum20070708.html