Drobečková navigace

Úvod > Pro lidi > Napsali o Žižicku > Přemyslovci získali certifikát, mohou dál pomáhat obcím

Přemyslovci získali certifikát, mohou dál pomáhat obcím

Žižice – Více než šedesát hostů se sešlo v žižické hospodě U Mušketýra na tradičním setkání starostů, podnikatelů a neziskových organizací, které pořádala obecně prospěšná společnost Přemyslovské střední Čechy (PSČ).

Společnost podporuje celoročně obce nejen na Slánsku, ale i v řadě dalších míst regionu. Přemyslovci pomáhají městům a vesnicím s podporou investičních i kulturních akcí, na které je potřeba získat finance z Evropské unie.

Výsledkem jsou například opravené kapličky, špýchary, ale i podpora sportovních organizací jakými je například TJ Sokol a v neposlední řadě kulturní festival PřeDivO. Setkání starostů na konci roku má několikaletou tradici a kromě bilancování uplynulého období je vždy spojeno s poučením.

„Pozvání přijal tentokrát Lukáš Toman z Ministerstva vnitra ČR, odboru dozoru a kontroly veřejné správy. Chvíli přednášel a potom s účastníky setkání diskutoval o obecně závazných vyhláškách, pravidlech jejich vyhlašování a problémech s jejich dodržováním," řekl předseda správní rady PSČ Jaroslav Huk.

Druhým hostem byl ředitel certifikačního orgánu, společnosti Pavel Charvát, jenž předal ředitelce Přemyslovských středních Čech Jaroslavě Saifrtové certifikát ISO pro oblast Poskytování poradenských a konzultačních služeb, zpracování odborných studií a posudků, podporu a koordinaci projektů a činností,

které jsou v souladu s integrovanou rozvojovou strategií regionu Přemyslovské střední Čechy.

Pro Přemyslovce je, dle slov předsedy Huka, získání certifikátu důležitým krokem k tomu, aby mohli v dalším finančním období 2014 – 2020 čerpat prostředky z různých evropských fondů a pomáhat tak žadatelům o podporu z území Slánska a přilehlých částí Prahy-západ, Kladenska a Kralupska. Všichni, kteří se chtějí do spolupráce s

Přemyslovci zapojit a pomoci tím své obci, nás najdou v naší kanceláři ve slánské Wilsonově ulici," dodal Jaroslav Huk.

Setkání v Žižicích vyvrcholilo výtečným pohoštěním, které dal připravit starosta Žižic Vratislav Rubeš a zaplatili ho Přemyslovci.

Autor: Kateřina Husárová

převzato z: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/premyslovci-ziskali-certifikat-mohou-dal-pomahat-obcim.html