Drobečková navigace

Úvod > Pro lidi > Napsali o Žižicku > Skočil do policejního vozu a křikl: Pronásleduj autobus!

Skočil do policejního vozu a křikl: Pronásleduj autobus!

Žizice -Akci, za kterou by se nemuseli stydět ani akční hrdinové ze seriálu Kobra 11, zažili v pondělí tři muži ze Zemědělského obchodního družstva Žižice. Jejich den se z minuty na minutu změnil v nebezpečný a nevšední zážitek, naštěstí s dobrým koncem.

 Vše začalo, když ráno u domu nacházejícímu se naproti družstvu zastavilo vínové vozidlo se třemi muži. Jeden z nich vystoupil a pozoroval okolí, což vzbudilo u zaměstnanců podniku pozornost, jelikož věděli, že majitel odjel do práce.

Když se podezřelé vozidlo po delší době stále nemělo k odjezdu, rozhodli se pracovníci družstva situaci prozkoumat. Vydali se proto směrem k domu. Jakmile je však lidé v autě spatřili, okamžitě z místa odjeli.

Zaměstnanci se vrátili zpět do práce, považujíce událost za vyřešenou. Ošem po několika hodinách přijelo k domu vozidlo se stejnou posádkou, ale mělo jinou barvu. Podle ranního scénáře z něj opět vystoupil jeden muž, který ale okamžitě zmizel.

Pracovníci družstva ihned vytušili co se děje a znovu vyrazili směrem ke stavení. „Upozornila nás pracovnice na váze. Spěchali jsme se tam podívat, ale to už byl muž vevnitř,“ popsal Kladenskému deníku začátek dramatické scény jeden ze tří statečných, kteří se rozhodli nedovolit mu krást.

„Ve voze seděl chlapec, který jakmile jsme vešli na dvorek domu začal troubit. Pak vyběhl směrem ke státní silnici. Já jsem z auta sebral klíčky, aby s ním nemohl nikdo odjet,“ pokračoval muž.

Zabavení klíčů bylo velmi prozíravé, jelikož za několik okamžiků z okna domu vyskočil druhý výtečník a nasedl do auta. Ovšem odjet nemohl. Vyběhl proto na druhou stranu než chlapec, čili směrem do vsi.

„Zavolali jsme policii a vydali se za ním. Jenže muž nastoupil do linkového autobusu, který zrovna v obci zastavoval. Já s kolegou jsme proto naskočili do auta a začali jsme linku sledovat. Další čekal na policii u domu,“ okomentoval akční zážitek jeho účastník.

Ve stejné době jel vedoucí slánského policejního oddělení při výkonu služby směrem do Kladna a všiml si, osobního vozidla pronásledujícího autobus. Řidič automobilu navíc na policistu gestikuloval, aby zastavil. Když jsme uviděli policejní auto, snažili jsme se ho zastavit. Kolega k němu hned přestoupil a v rychlosti mu řekl, co se stalo. Začal tedy autobus sledovat také,“ vysvětlil muž.

Po chvíli se jim podařilo linku dostihnout. Na zastávce ve Pcherách pronásledovaný vyskočil a utíkal směrem do parku. „Policista na něj křičel, aby se zastavil a běžel za ním. Dotyčný se ještě chvíli pokoušel utéct, ale po chvíli se vzdal,“ dokončil scénu jako z detektivky jeden z pronásledovatelů. Zloděj z domu odcizil šperky ze žlutého kovu.

Podle vyjádření policejní mluvčí Michaely Novákové jde známého recidivistu. „Šedesátiletý muž z Mělnicka byl po zadržení umístěn do policejní cely. Následně mu bylo sděleno podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky nepodmíněně,“ informovala Nováková.

Žižičtí hrdinové považují svůj čin za naprosto běžnou záležitost, i když zloděj mohl být ozbrojený. "Sice nás tam šlo více, ale nikdo nevěděl, jestli u sebe nemá zbraň. Máme dobrý pocit. Je lepší, když ho chytili, než aby kradl opět někde jinde,“ uzavřel vyprávění muž.

 

Autor: Daniela Řečínská

Převzato ze stránek: http://kladensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/zizicehonicka20110217.html